Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:

КРАЙ НА МАЧА! ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) ПОБЕДИ АРДА С 2:0!

Илиев бе заменен от Конър Руан.

84′

Лозев бе заменен от Желев.

80′

Момчил Цветанов бе връхлетян от Спас Делев, проблеми за Чико, но той ще може да продължи мача.

79′

Опасен удар на Минчев мина над вратата на Арда.

75′

Салинас отстъпи мястото си на Умарбаев.

72′

Емил Мартинов стреля, рикошет в тялото на Салинас. Арда опитва да владее инициативата и търси активно попадения.

65′

Спас Делев прати центрирана топка в наказателното поле, но Минчев изби.

61′

Лъчезар Котев бе заменен от Румен Руменов.

54′

ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Груба грешка на Арда. Александър Георгиев върна топката към Таравел, той пропусна, за да може Иван Караджов да отиграе, а Димитър Илиев засече подаването и вкара на опразнената врата за 0:2!

47′

ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)! Салинас подаде в дълбочина към Димитър Илиев, който намери на дузпата Кристиан Илич, той стреля с едно докосване, получи се лек рикошет, който се оказа фатален за Иван Караджов!

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

42′

Алекс Петков препъна Димитър Илиев, Салинас центрира топката в наказателното поле от прекия свободен удар, но Петков компенсира грешката си като изби.

36′

Жълт картон за Алекс Петков.

33′

Кристиан Илич пусна към Димитър Илиев с пета, нападателят стреля много добре по диагонала, но Караджов се намеси и спаси!

25′

Иван Коконов фаулира Малембана, шанс за "смърфовете". Именно централният бранител застана зад топката и изпълни много опасно, Иван Караджов се разпъна и изби топката, която влизаше във вратата му.

21′

Домакински натиск. Арда владее инициативата и владее повече топката - 70% на 30%, но до този момент без чисти голови положения.

15′

Димитър Илиев получи жълт картон

13′

Пламен Крумов изби една топка, Димитър Илиев засече и стреля от границите на наказателното поле, но в аут.

7′

Спорна ситуация! Момчил Цветанов препъна Лозев, на метри от странични съдия и в близост до наказателното поле. Според арбитъра, няма фаул за Арда.

2′

Още с първата атака се стигна до корнер. Изпълни го Спас Делев, а Лукас Сaлинас изчисти умело топката, намалявайки опасността.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

77 Мaртин Костадинов 15 Петър Петров

Отборите на Арда и Локомотив (Пд) се изправят един срещу друг в най-интересния двубой за деня от програмата на efbet Лига. Двата тима печелят симпатиите на феновете с открития си и нападателен футбол, което ги превърна и в основни фаворити за местата в Топ 4 на българския шампионат.

Емоциите в двата лагера са напълно различни, след като кърджалийци се класираха за полуфиналната фаза в турнира за Купата на България, където ще срещнат състава на Славия.

Новата звезда на Арда се завръща след паузата за национални отбори

Жуниньо пропуска и битката с Локо (Пд)

Момчетата на Николай Киров са само на две точки зад своя противник и нямат домакинска загуба през сезона, така че ще бъдат безкрайно мотивирани да продължат добрата серия. Единствените контузени в състава са Милен Стоев и Жуниньо.

От другата страна - Локомотив Пловдив, който през последните два сезона грабваше Купата, сега отстъпи на Лудогорец в четвъртфинален мач и се прости с амбициите си за трето поредно отличие в турнира.

Иван Караджов: Пишем история

"Дойдохме и успяхме"

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

Наказан в техния лагер ще бъде Паоло Уртадо, който изпусна нервите си и се сби с Жордан Икоко от Лудогорец. Със спрени състезателни права е и Лукас Масоеро. Димитър Илиев пък продължава да играе с риск от сериозна травма, като последната дума относно включването му в мача ще има наставникът Томаш.

Побойниците Икоко и Уртадо узнаха своите наказания

3000 лева и спрени права за една среща

Арда още няма победа срещу "черно-белите" в елита. Първият мач помежду им беше спечелен от Локо с 5:2, а следващите два завършиха с нулеви равенства.

Главен съдия на срещата е Георги Димитров, с помощници Георги Тодоров и Мустафа Шефкет. Делегат на БФС е Пламен Иванов, а работата на реферите зорко ще следи Петър Петров.