Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:

Арда победи Локомотив (Пловдив) с 5:0 в мач от 20-ия кръг на efbet лига

Арда разпердушини безобразен Локомотив (Пловдив) и временно е в Топ 6

Кърджалийци размазаха своя съперник

90+2′

ГООЛ ЗА АРДА! Ласана Н'диайе се измъкна от опеката на защитата на Локомотив (Пловдив) и необезпокояван с лекота направи Хоркаш безпомощен.

88′

Илия Юруков е заменен от Керимджан Игнатов.

82′

Милен Желев си изкара жълт картон.

79′

Станислав Иванов прави своя дебют, сменяйки Светослав Ковачев.

77′

ГООЛ ЗА АРДА! Току-що появилият се в сблъсъка Ласана Н'диайе беше изведен на стрелкова позиция и по техничен начин не остави шансове на Хоркаш. Очертава се разгром за гостите.

72′

Жосе Да Силва Жуниор заема мястото на Преслав Боруков.

72′

Радослав Цонев е заменен от Ласана Н'диайе.

70′

Димитър Илиев е заменен от Ивайло Димитров.

67′

Ветеранът на "смърфовете" Димитър Илиев овладя подаване в наказателното поле на Арда и обезателно насочи топката към Господинов, който протегна ръка и така го лиши от попадение.

58′

ГООЛ ЗА АРДА! Радослав Цонев е точен от бялата точка!

55′

ДУЗПА ЗА АРДА! Динко Хоркаш допусна фрапантна грешка, тъй като фаулира Абубакар Тунгара и реферът моментално отсъди дузпа в полза на домакините.

54′

ГООЛ ЗА АРДА! След неколкократни опити да се разпише, Преслав Боруков най-накрая го стори. Офанзивният ас на Арда се озова сам срещу вратаря и с прецизен удар го матира. Позицита му породи дискусии, тъй като имаше съмнения за засада и главният съдия изчака проверката на ВАР. Асистент арбитрите не установиха нередности и голът остана редовен.

46′

Денислав Александров е заменен от Христо Иванов.

46′

Петър Витанов отстъпва мястото си на Георги Каракашев.

46′

Ерик Сорга е заменен от Джовани Маркес.

46′

Милош Петрович влиза в игра на мястото на Йосип Томашевич.

46′

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Александър Томаш извърши цели четири промени на почивката.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

35′

Какви спасявания на Хоркаш! Светослав Ковачев отправи корав удар, принуждавайки вратаря на Локомотив да реагира по блестящ начин. Хърватинът за пореден път демонстрира класата си, отразявайки снаряд на Радослав Цонев.

Снимка 607054

Източник: startphoto.bg

30′

Арда продължава да е по-активният отбор, след като изгради поредната великолепна атака. Абубакар Тунгара се устреми напред, намери Иван Тилев, чийто удар бе париран от стража Динко Хоркаш.

25′

ГООЛ ЗА АРДА! Напълно закономерно съставът на Александър Тунчев поведе в срещата. Абубакар Тунгара напредна отляво, центрира и топката излезе в ъглов удар. При изпълнението Умар Сако остана непокрит и нямаше как да не вкара в опразнената врата.

15′

Още една възможност за Преслав Боруков! Бившият играч на "смърфовете" надбяга цялата отбрана на тима от Пловдив, ала защитник съумя да протегне крак и да го спре. Последва ъглов удар, при който играч на Арда пробва да отбележи от непосредствена близост, ала футболист на Локомотив изчисти от голлинията.

Снимка 607049

14′

Първи шанс и за гостите! Петър Витанов стреля от границата на наказателното поле, но Господинов се отличи с качествена намеса.

8′

Боруков! Домакините можеха да открият резултата, когато Преслав Боруков получи подаване в наказателното поле. Нападателят обаче не успя да осъществи контрол над топката и пропусна да преодолее Хоркаш.

1′

Преди първия съдийски сигнал футболистите на двата отбора запазиха минута мълчание в памет на загиналите от земетресенията в Турция и Сирия.

1′

НАЧАЛО НА ДВУБОЯ!

1. Анатолий Господинов (в) 23. Динко Хоркаш (в)
3. Умар Сако 13.Матеус Да Силва
7. Абубакар Тунгара 4. Мартин Паскалев
8. Милен Желев (к) 50. Йосип Томашевич
9. Преслав Боруков 99. Джовани Трупе
10. Светослав Ковачев 15. Пиер Зебли
20. Деян Лозев 34. Петър Витанов
21. Радослав Цонев 14. Димитър Илиев (к)
24. Алекс Петков 7. Бабакар Дион
33. Иван Тилев 9. Ерик Сорга
77. Илия Юруков 19. Денислав Александров
Александър Тунчев Александър Томаш
36. Васил Симеонов (в) 1. Илко Пиргов (в)