Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

85′

Делев подаде към Ковачев, който стреля опасно над вратата, но е имало и засада в положението.

84′

Талантът от школата Асен Митков замени Борислав Цонев.

82′

Светослав Ковачев получи жълт картон

78′

Левски иска дузпа след като Здравко Димитров прати топката в наказателното поле, Ради Цонев стреля, топката попадна в тялото на Коконов. Според "сините", които са черни в този мач, имаха претенции, че той е играл с ръка, но съдията и ВАР прецениха, че няма основание за наказателен удар.

Снимка 555180

Източник: Официален сайт Левски

75′

Притежанието на топката продължава да е почти по равно - 48% на 52% в полза на Левски.

72′

Темпото на игра спадна. Без опасни ситуации в последните минути.

67′

Ивайло Найденов замени Марин Петков.

64′

Жуниньо бе заменен от Йорданов.

64′

Котев бе заменен от Тилев.

57′

Здравко Димитров замени Димитър Костадинов.

56′

Отново Спас Делев продължава да тормози Левски. Нападателят получи дълго подаване в наказателното поле, но в последния момент Галчев успя да избие в корнер, след който не последва нищо.

Снимка 555181

55′

Спас Делев центрира опасно в наказателното поле, но Хосе Кордоба изби.

48′

Марин Петков излълни от пряк свободен удар, но топката му мина високо над вратата.

47′

Пропуск! Жунуньо намери отлично отляво Коконов, той прати топката от 14 метра встрани от вратата.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

42′

Спас Делев напредна отляво, подаде на далечната греда, където Иван Горанов се отличи с ключова намеса и изби. При ситуацията е имало и засада.

Снимка 555185

33′

Жуниньо получи жълт картон след нарушение срещу Радослав Цонев. Домакините изразяват бурно недоволството си към рефера Станимир Тренчев.

28′

Николай Михайлов спаси много добър удар на Коконов, който засече подаване отляво на Илия Юруков.

25′

Спас Делев центрира от корнер. Николай Михайлов увисна и се сблъсъка с Гьоко Зайков, Иван Горанов също загуби ориентация, но Желев отблизо не успя да се възползва от неразборията в състава на столичани.

20′

Давид Кики получи жълт картон за нарушение срещу Галчев. Намиращият се на скамейката Емил Кременлиев също е санкциониран заради протест към съдията.

15′

Радослав Цонев центрира от корнер, Гьоко Зайков засече с десния крак, но Иван Караджов се намеси убедително.

13′

Жуниньо пусна дълъг пас към Спас Делев. Нападателят изскочи сам срещу Михайлов, но топката му избяга и от малък ъгъл не успя да стреля добре.

Снимка 555184

10′

Атанас Зехиров се контузи и напусна принудително. На негово място влиза бившият играч на Левски - Илия Юруков.

8′

Кордоба фаулира Котев и получи жълт картон.

5′

Множество грешки в защитата на гостите доведе до бърза атака на Арда. Коконов проби отляво и прати топката в наказателното поле, но там неговите съотборници не успяха да се възползват от неразбориите в "синьо", които в този мач са черни.

2′

Лъчезар Котев получи ранен жълт картон.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

98 Тонислав Йорданов 41 Георги Александров

Съседите в класирането Арда и Левски ще премерят сили днес в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига. Срещата на "Арена Арда" започва в 17:30 часа.

Двата тима са в подножието на Топ 6, където се целят. По-рано през сезона кърджалии спечелиха с 2:0 в София, но доста неща се промениха от тогава. И двата клуба са с нов треньор, а и временните им позиции са разменени, като столичани са с точка в повече.

Арда поиска смяна на съдията за мача с Левски

Недоволни от Станимир Тренчев

Арда се справи доста добре под ръководството на Георги Чиликов, но въпреки това бе назначен по-опитен специалист в лицето на сърбина Славко Матич. Неговите възпитаници не успяха да го зарадват при неговия дебют след допуснат пълен обрат на "Българска армия" от ЦСКА (1:2). Тази загуба бе първа за Арда от четири кръга насам.

Макар да има леки проблясъци в играта на Левски след идването на Станимир Стоилов начело на тима, все още столичани не могат да влязат в особено добър ритъм. Отборът редува добри и лоши резултати и това е причината все още да е по-близо до изпадащите, отколкото до лидерите в класирането.

В състава на Левски голямата липса е тази на трайно контузения Георги Миланов, който ще бъде аут между 30 и 50 дни. Радослав Цонев бе с настинка през седмицата, но се очаква да играе днес, но Драган Михайлович остава под въпрос. Мартин Петков е с мускулна травма, докато Здравко Димитров също има болежки, но се очаква да бъде на линия за сблъсъка.