Левски продължава да подобрява класирането си в efbet Лига. "Сините" вече са четвърти в подреждането след своята трета поредна победа за първенство. Селекцията на Станимир Стоилов, който днес ръководи своя мач №250 в елита, затвърди възхода си с триумф при визитата на Арда с 3:0.

Основна движеща сила за успеха на столичани се оказа бразилската колония в левскарските редици. Още до почивката се разписаха Роналдо и Рикардиньо, което обезсмисли и последвалите опити на кърджалийци за промяна на наложеното статукво. След паузата от дузпа успя да се разпише Ивелин Попов.

Ботев (Враца) - Пирин 0:0 в мач от efbet Лига

Пирин оцеля под връх Околчица! Ботев (Враца) не успя да приземи "орлетата"

Врачани направиха куп пропуски пред вратата на "орлетата"

Левски вече има 41 точки и е на седем от третия ФК ЦСКА 1948. Арда продължава борбата си за Топ 6, като селекцията на Александър Тунчев е на осмо място в подреждането, на четири пункта от намиращия се на шестата позиция Черно море.

Снимка 610896

Източник: startphoto.bg

Срещата стартира с леко тактическо надлъгване между двата състава. Арда и Левски започнаха да се проучват с плахи атаки по фланговете, които за началото на неделния мач не създаваха каквото и да е напрежение пред двамата вратари.

Така, някак неочаквано, Левски даде тон за интересните събития в Кърджали с откриващо попадение в шестата минута. Уелтън демонстрира добрата си физика, след като блокира Илия Юруков в спор за топката. Това позволи на №17 да отправи качествено центриране за своя сънародник Роналдо, който се оказа забравен от зле позиционирания Милен Желев. Пасът по въздух се оказа отлично отигран от голмайстора още с първото докосване и намери долния ляв ъгъл на безпомощния Господинов.

Арда опита да възстанови паритета веднага след подновяването на играта, ала при корнер в полза на домакините, Алекс Петков не съумя да насочи достатъчно точно с глава.

Капитанът на Левски - Пламен Андреев, през изтеклите след този миг минути, трябваше да се справят с няколко центрирания във вратарското му поле. При всяко едно от тях той действа на висота и всичко се разминаваше без проблеми за вековниците.

Снимка 610888

Няколко дни, след като обяви, че Жереми Петрис може да играе футбол на много високо ниво, ако продължи да се развива, Станимир Стоилов отново имаше повод за добри думи по адрес на проектонационала на Мартиника. В 19-ата минута фланговият бранител беше близо до това да асистира за втория гол на Левски. Негово центриране попадна в свободното пространство между Алекс Петков и Господинов, където Рикардиньо се протегна максимално, за да засече и само види как кълбото се отбива в напречната греда.

Наско Сираков и Иво Ивков седят на разстояние на "Арена Арда"

Вижте подробности

Жереми Петрис впечатли с финт на малък периметър в 26-ата минута, който в крайна сметка не завърши с точно подаване за негов съотборник. Няколко секунди след това Анди Краев получи шанс да стреля много опасно от над 25 метра, ала "бомбата" не порази вратата на Арда.

Снимка 610889

С оглед развитието на двубоя, Левски логично поведе с 0:2 в 31-ата минута. Ивелин Попов получи възможността да напредне през центъра, след което да отправи изстрел по земя. Къде с умисъл, къде - не, на пътя на топката застана централният нападател Рикардиньо. Въпросният протегна левия си крак и промени фундаментално пътя на коженото кълбо, за да може то да се дотъркаля необезпокоявано в оставения от Господинов непокрит ляв ъгъл!

Както се случи и след гола за 0:1, реакция от Арда имаше. Този път тя беше най-отчетлива чрез Радослав Цонев. Халфът стреля технично почти от границата на наказателното поле, но и Пламен Андреев внимаваше и впечатли с класна намеса.

Домакините имаха леки претенции за дузпа в 40-ата минута. Тогава техен футболист падна в наказателното поле на левскарите, но след кратка консултация със своите помощници, Радослав Гидженов прецени, че няма никакви доводи за отсъждането на наказателен удар.

Снимка 610910

Левски можеше да завърши първата част с класическа преднина. "Жълтите" в този мач, отново използваха широчината и динамиката на своите флангове, а Ивелин Попов пусна умело за Роналдо. Бразилското крило също свърши очакваното от него, но този път Рикардиньо закъсня със стотни от секундата и не съумя да засече.

Подновяването на играта продължи да носи голове и спокойствие за левскарите. В 48-ата минута грешникът за Арда - Илия Юруков, имаше вина за още един гол на бившия си клуб. Халфът не реагира адекватно при борба за топката в собственото му наказателно поле и изрита атакувалия го Рикардиньо. Радослав Гидженов беше категоричен и посочи дузпата. Деликатният футболен момент този път не донесе разочарование за "сините", след като Ивелин Попов ангажира целия си опит и със силен шут в средата на вратата покачи до 0:3!

Арда можеше да върне едно от попаденията с настъпването на 60-ата минута. Ел Мами Тетах се отскубна от защитата на Левски и остана сам срещу Пламен Андреев. Първоначално крилото сякаш залъга "синия" капитан, но пък той се реваншира със страхотна вторична реакция, която блокира може би голов изстрел.

Снимка 610911

Радослав Цонев нанесе плътен удар от фаул, ситуиран на сериозна дистанция, в 67-ата минута. Пламен Андреев бе на мястото си изби. При последвалото меле младият страж се сблъска с Умар Сако, но даде сигнал, че ще може да продължи двубоя.

Снимка 610907

Четвърт час преди края привържениците на Арда започнаха да напускат футболната арена, видимо разочаровани от изявите на своите любимци.

Нямаше да бъде Уелтън, ако бразилската звезда на Левски не бе сътворил поне един пропуск в мача. В 84-ата Жереми Петрис дублира Ел Джемили и подаде на дузпата за връхлитащия офанзивен футболист с №17. Силният му изстрел попадна в обсега на Господинов и макар да извади въздуха на стража, до нов гол в мрежата на Арда не се стигна.

Снимка 610905

След паузата за национални отбори на Левски предстои сблъсък с Локомотив (София). Арда гостува на Пирин в Благоевград.

ФК ЦСКА 1948 победи Берое с 3:1 в мач от efbet Лига