Арда и Славия не се победиха в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Срещата в Кърджали завърши 1:1.

Гостите първи поведоха чрез навършващия днес 18 години Мартин Сораков, а през втората част Милен Желев изравни за тима на Георги Чиликов.

След този мач Славия е на 4-ото място с 20 точки, а Арда е на 10-ата позиция с 11 пункта.

Срещата започна по-добре за гостите. В 16-ата минута "белите" откриха. Радослав Кирилов овладя с гърди центриране в наказателолното поле и стреля със задна ножица, топката се отби и попадна в Сораков, който засече отблизо топката и вкара за 0:1.

Арда - Славия, развой на срещата по минути

Драма в Кърджали

До края на полувремето домакините опитваха да отговорят, но така и не измисляха нищо в атака.

През втората част играта беше сравнително равностойна.

В 62-ата минута, Жуниньо засече с глава центриране и имаше претенции на домакините за дузпа заради игра с ръка на играч на "белите". След намесата на ВАР, Железов отсъди играта да продължи.

В 71-ата минута, Милен Желев засече с глава центриране от фаул на Спас Делев и прониза мрежата на Светослав Вуцов, изравнявайки резултата.

В края на мача домакините имаха шанс да победят след като Спас Делев опита удар от воле от границите на наказателно поле, но опитът му не сполучи.

Две минути по-късно Вуцов спаси майсторски силен удар на Спас Делев, който получи извеждащ пас от Йорданов.