Арда и Пирин (Благоевград) завършиха наравно 0:0 в предпоследен мач от 10-ия кръг на efbet Лига, игран на "Арена Арда" в Кърджали.

Двата отбора така и не успяха да си отбележат голове, като основните "виновници" това да се случи, бяха вратарите Анатолий Господинов и Янко Георгиев, които с блестящите си изяви не позволиха да се стигне до промяна в резултата.

Арда - Пирин (Благоевград): 0:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Арда застана на шестото място в класирането на първенството с актив от 16 точки, колкото има и Локомотив (Пловдив), който след малко ще се изправи срещу Септември (София). Пирин пък е на 12-а позиция със 7 пункта.

Снимка 587286

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна меко казано безлично, като темпото на игра до средата на първото полувреме бе доста ниско, а головите положения пред двете врати просто липсваха.

В 23-ата минута Александър Дюлгеров увисна след центриране отдясно. Топката попадна в Тонислав Йорданов, която я нацели с мощно воле. Кълбото беше в обсега на Янко Георгиев и стражът изби с крак.

Снимка 587284

В 35-ата минута Ел Мами Тетах бе изведен по прекрасен начин очи в очи с Янко Георгиев, но стражът демонстрира страхотен инстинкт и спаси. Две минути по-късно Христо Иванов също беше изведен на скорост зад защитата на Пирин отляво. Георгиев отново реагира блестящо.

Снимка 587283

Началото на втората част бе идентично с това на първите 45 минути. Играта беше накъсана и нямаше сериозни положения пред двете врати.

В 56-ата минута Радослав Цонев беше потърсен с центриране на далечната греда. Там той беше абсолютно сам, но ударът му беше блокиран от защитник.

Снимка 587276

Последваха редица смени и нови накъсвания на играта, които не позволиха да се стигне до нещо по-интересно в тази среща, която заслужено завърши при нулев резултат.

Краси Петров: Няма място за отстъпление

"Дано победата в миналия кръг ни вдъхне увереност и за мача срещу Арда"