Арда и Локомотив (София) завършиха 2:2 в зрелищен мач от 15-ия кръг на efbet лига. Иван Тилев се разписа за домакините в 18 минута. Димитър Митков реализира в 31-та минута, а Ивайло Найденов в 42-та. В 81-та минута пък Светослав Ковачев подпечата паритета. Сблъсъкът бе белязан от цели три червени картона.

Aвторът на първото попадение бе отстранен в края на първата част, след като получи втори жълт картон. Матеус Дуарте в 83-та минута и Симеон Славчев в 88-та минута същи бяха изгонени от игра, тъй като си изкараха втори жълт и респективно червен картон.

Първата опасна ситуация в срещата бе за състава на Арда. Н'диайе получи центриране отдясно и отигра топката с глава, ударът му обаче бе неточен.

Снимка 592034

Източник: startphoto.bg

В 18-та минута фамозно попадение на Иван Тилев изведе кърджалийци напред в резултата. Офанзивният играч овладя топката в центъра и с изящно изпълнение не остави шансове на Александър Любенов.

В 31- та минута бе отсъдена дузпа в полза на "черевено- черните". Димитър Митков пробва да достигне до топката в наказателното поле, когато бе фаулиран. Съдията първоначално маркира засада, след което бе уведомен, че лично трябва да прегледа положението. Реферът провери ситуацията и отсъди дузпа за "червено черните". От бялата точка нападателят не сгреши.

Три минути преди края на полувремето гостите стигнаха до пълния обрат. Брилянтно взаимодействие между играчите на Станислав Генчев, когато Антонио Вутов с находчиво подаване изведе Симеон Славчев на стрелкова позиция, който предпочете да комбинира с Ивайло Найденов. Крайният бранител остана сам срещу вратата и реализира.

Непосредствено след това Иван Тилев сътвори огромна глупост. Крилото посегна за топката опасно и фаулира своя съперник. Арбитърът бе категоричен в решението си и го отстрани от сблъсъка.

Възпитанците на Александър Тунчев стартираха по-мотивирано второто полувреме, въпреки че бяха с човек по-малко. Когато играта се поднови, Лъчезар Котев отправи изстрел, който бе в обсега на стража на гостите.

Късметът им се усмихна в 81-та минута, когато феноменален гол дело на Светослав Ковачев навакса пасива на домакините. Крилото от пряк свободен удар матира Александър Любенов.

Снимка 592033

Двубоят се поизнерви значително и в 83-та минута беше показан втори жълт картон на Матеус Дуарте. Бразилецът изпусна своя съперник и извърши нарушение, което се оказа фрапантно за него. Напрегнатите моменти не спряха дотук и последва ново изгонване. Симеон Славчев влезе грубо в краката на противников футболист и беше порицан с червен картон.

До края на мача Арда опита да обстрелва врата на гостите, но канонадата не се увенчава с успех. Кърджалийският отбор остава на 9-та позиция с 23 точки, докато Локомотив (София) временно е 5-ти с 25 пункта.

Арда - Локомотив (София) 2:2 (Развой по минути)

Мачът е от 19:45 часа