Арда и Локомотив (Пловдив) завършиха при резултат 4:4 в страхотен мач от плейофната фаза на efbet Лига.

Тонислав Йорданов даде аванс на домакините още в 3-ата минута след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ел Мами Тетах. Три минути по-късно Димитър Илиев изравни с добавка, дошла след спасен удар на Преслав Боруков. В 64-ата минута Лъчезар Котев вкара стратохен гол с удар от 20 метра и така отново даде аванс на Арда. Четири минути след това резервата Иван Тилев засече в мрежата подаване от крилото на Тонислав Йорданов. Домакините продължиха да доминират и в 73-ата минута Иван Коконов вкара четвърти гол, засичайки топката с глава след центриране на Милен Желев. Гостите се върнаха в мача в 76-ата минута, когато точен бе резервата Венсан Марсел. Малко след това Ивайло Димитров реализира трето попадение за възпитаниците на Александър Томаш, а Милош Петрович донесе точката с удар с глава отблизо.

Само 47 секунди след началото на мача Ел Мами Тетах бе спънат в наказателното поле от Райън Бидунга и съдията Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който прати топката в долния десен ъгъл на Лукас Рейдър, който хвана ъгъла, но не стигна до топката - 1:0 за Арда.

В следващите минути домакините има два нови голови шанса, но защитата на Локо Пловдив се справи.

Арда - Локомотив (Пд) - 4:4 (Развой на срещата по минути)

Двата тима все още нямат победа след края на редовния сезон

В 6-ата минута Петър Витанов пусна извеждащо подаване към Преслав Боруков, който стреля от 6-7 метра. Мартин Луков спаси, а впоследствие топката рикошира в левия страничен стълб и се върна към Димитър Илиев, който на празна врата не сгреши и изравни резултата.

След изравнителното попадение гостите започнаха да атакуват по-често. С пропуск се отчете Бирсент Карагерен, който овладя топката на далечната греда при подаване от дълбочина и стреля, но топката уцели външната част на мрежата.

След 21 минути игра "черно-белите" направиха добра контра, при която топката стигна до Преслав Боруков на дясното крило. Той веднага центрира ниско в наказателното поле, но там Милен Желев изпревари Александър Василев и изчисти в ъглов удар.

Снимка 573181

Източник: startphoto.bg

В 34-ата минута шут на Умарбаев мина високо над вратата. Пет минути по-късно гол на Арда беше отменен заради засада. Давид Кики проби отляво и опита успореден пас за Тетах, който продължи за Коконов, а капитанът на Арда от няколко метра разстреля Редер. Оказа се обаче мавританецът е бил зад обраната на гостите.

Втората част на мача започна с добро спасяване на Луков при удар на Димитър Илиев. В 54-ата минута капитанът на пловдивчани стреля от наказателното поле, но Милен Желев блокира удара му.

В 62-ата минута Йорданов върна топката с пета към резервата Христо Иванов, който стреля с вътрешен фалц от близо 20 метра, но топката рикошира в десния страничен стълб на Рейдър.

Две минути по-късно Милен Желев успя да задържи топката на дясното крило между двама футболисти на "смърфовете". последва подаване към центъра, където Лъчезар Котев стреля силно от 20 метра. Топката рикошира в някого от купа от играчи истана неспасяема за Лукас Рейдър - 2:1.

В 67-ата минута Давид Кики стреля от пряк сводобен удар, но топката каца върху мрежата.

Снимка 573187

Добрата игра на Арда продължи и в 68-ата минута Тонислав Йорданов овладя една топка на десния фланг и веднага я подаде към вратарското поле. Там Иван Тилев се бе измъкнал от Кристиан Гомис и отблизо прати топката в мрежата, правейки аванса на тима на Стамен Белчев два гола.

В 73-ата минута Йосип Томашевич направи груба грешка на левия фланг. Кълбото се озова в краката на Милен Желев, който центрира на средна височина в наказателното поле, където Иван Коконов изпревари Гомис и с глава простреля Рейдър.

Три минути по-късно "смърфовете" намали изоставането си. Митко Илиев пусна отличен пас към Карагарен отдясно. Деветката на гостите с успоредно подаване намери на дузпата Венсан Марсел, който нямаше проблем да намали изоставането на своя отбор.

Малко след това гостите съкратиха преднината на домакините, след като Лукас Салинас центрира от ъглов удар на близката греда, където Ивайло Димитров с глава реализира красиво в горния десен ъгъл с глава.

В 89-ата минута защитата на Арда отново не се подреди добре при статично положение. Салинас центрира от пряк свободен удар. Милош Петрович се извиси на далечната греда и с глава изравни резултата 4:4.

В добавеното време на мача Марсел стреля опасно, но топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб. Дълбоко в добавеното време след центриране от пряк свободен удар Петрович свали за Бидунга, който шутира от близка дистанция, но Луков успя да избие. След това последва разбъркване, от което се стигна до корнер за гостите. След неговото изпълнение удар на Умарбаев беше блокиран от защитник.

Втора група, 30-и кръг:

Арда (Кърджали) - Локомотив (Пловдив)- 4:4

Голмайстори: 1:0 Тонислав Йорданов 3-дузпа, 1:1 Димитър Илиев 6, 2:1 Лъчезар Котев 64, 3:1 Иван Тилев 68, 4:1 Иван Коконов 73, 4:2 Венсан Марсел 76, 4:3 Ивайло Димитров 86, 4:4 Милош Петрович 89