Арда и Левски не успяха да се победят в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Срещата в Кърджали завърши 0:0. Двубоят бе доста оспорван, а домакините създадоха повечето опасности.

Особено активен беше капитанът на Арда и бивш играч на ЦСКА - Спас Делев, който беше в основата на почти всичките възможности за тима си.

От своя страна "сините", които в този мач бяха черни, не създадоха кой знае колко положения и завършиха двубоя с 1 точен и 5 неточни удара.

Снимка 555181

Източник: Официален сайт Левски

След този мач, Левски е на 8-ата позиция с 19 точки. Арда е с позиция по-назад с 18 пункта, но и два мача по-малко.

Арда - Левски, развой на срещата по минути

Драма в Кърджали

Срещата започна офанзивно. В 5-ата минута, след множество грешки в защитата на гостите се стигна до бърза атака на Арда. Коконов проби отляво и прати топката в наказателното поле, но там неговите съотборници не успяха да се възползват от неразбориите в "синьо", които в този мач бяха черни. В 10-ата минута, Атанас Зехиров се контузи и напусна принудително. На негово място влезе бившият играч на Левски - Илия Юруков.

Снимка 555180

В 25-ата минута, Спас Делев центрира от корнер. Николай Михайлов увисна и се сблъсъка с Гьоко Зайков, Иван Горанов също загуби ориентация, но Желев отблизо не успя да се възползва от неразборията в състава на столичани.

Снимка 555179

Само минута по-късно, Николай Михайлов поправи грешката си като спаси много добър удар на Коконов след подаване на Илия Юруков. През втората част ситуацията на терена не се промени много.

В 47-ата минута, Жунуньо намери отлично отляво Коконов, той прати топката от 14 метра встрани от вратата. Последва равностойна игра без голови положения в следващите минути.

Снимка 555185

В 78-ата минута, Левски поиска дузпа след като Здравко Димитров прати топката в наказателното поле, Ради Цонев стреля, топката попадна в тялото на Коконов. Гостите имаха претенции, че той е играл с ръка, но съдията и ВАР прецениха, че няма основание за наказателен удар.

До края на мача не се стигна до нови ситуации и така двата тима си поделиха по точка.