ФК ЦСКА 1948 спечели важна точка след равенство 0:0 при гостуването си на Арда в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига, изигран на "Арена Арда" в Кърджали.

Георги Ангелов получи директен червен картон в 36-ата минута на сблъсъка и така гостите играха до края с човек по-малко. Ивайло Чочев пък пропусна дузпа през втората част, след като ударът му беше отразен от вратаря Луков.

Първите минути на мача бяха белязани от по едно добро положение за гол и за двата отбора. Чочев имаше възможност да обстрелва вратата на Луков от пряк свободен удар в близост до границата на наказателното поле, но изстрелът на халфа беше неточен. Арда отвърна с бърза комбинация, завършила с удар по посока вратата на Даниел Наумов, а капитанът на гостите се намеси решаващо.

Снимка 570150

В 22-рата минута Ивайло Климентов тества рефлекса на Луков с шут по земята, който беше уловен от стража на домакините. В 36-ата минута главният рефер Давидов показа директен червен картон на централния защитник Георги Ангелов, който като последен в отбраната извърши нарушение малко пред наказателното поле. При последвалия фаул ударът на Йорданов беше блокиран от стената.

Реян Даскалов замени Ивайло Климентов и зае мястото на Ангелов в центъра на отбраната, а старши треньорът на гостите Николай Киров реши тимът да заиграе в схема 4-4-1. До края на полувремето нямаше повече опасни ситуации пред двете врати.

Малко след началото на втората част - в 56-ата минута, съдията Давидов извърши справка с ВАР и отсъди дузпа за гостите за нарушение срещу Галин Иванов. От бялата точка обаче Ивайло Чочев отправи изстрел в левия ъгъл на Луков, който беше отразен от вратаря и нулевото равенство в срещата се запази.

Арда - ФК ЦСКА 1948, 0:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 17:45 часа

В 62-рата минута Иванов от домакините отправи мощен удар, който мина близо до десния страничен стълб на Наумов. В 71-вата минута след центриране от левия фланг централният нападател на Арда Йорданов стреля с глава, а кълбото се озова в ръцете на Даниел Наумов.

Снимка 570147

В 77-мата минута Светослав Ковачев изведе домакините напред с диагонален изстрел от десния фланг към далечния ъгъл, но попадението беше отменено, заради игра с ръка при изграждането на атаката. До края двата отбора се бориха здраво под проливния дъжд в Кърджали, но така и не отбелязаха попадение.

След нулевото равенство ФК ЦСКА 1948 на практика си гарантира оставането в първата четворка за плейофната фаза в efbet Лига, която стартира съвсем скоро. Арда пък ще трябва да изчака развитието на оставащите срещи от последния кръг.