Арда Черно море завършиха наравно 2:2 в атрактивен двубой от 29-ия кръг на efbet Лига, игран на "Арена Арда" в Кърджали.

След равностойно начало на срещата, "моряците" успяха да поведат в резултата, благодадение на Мишаел Алвес (35'). През втората част обаче кърджалии стигнаха до обрат след два бързи гола на Ел Мами Тетах (51', 56'). В добавеното време на срещата Матеус Машадо (90+1') донесе точката за варненци, оформяйки крайния резултат.

Арда - Черно море: 2:2 (Развой на срещата по минути)

И двата отбора имат високи амбиции в шампионата

Така Арда е на 8-о място с 41 точки на сметката си, докато варненци събраха 50 пункта, които им отреждат 5-а позиция и така хората на Илиан Илиев си гарантираха място в Топ 6 в плейофите.

Двубоят започна равностойно, като футболистите на двата отбора предпочитаха да играят на сигурно, за да не създават главоболия за Анатолий Господинов и Иван Дюлгеров.

Снимка 616750

Източник: startphoto.bg

Спокойните минути на стадион "Арена Арда" продължиха повече от половин час. Играта се водеше предимно в центъра на терена, а опасностите пред двете врати липсваха.

В 35-ата минута "моряците" поведоха в резултата, благодарение на Мишаел Алвес. Александър Василев напредна отляво и опита прострелно центриране в наказателното поле, но защитник на домакините успя да отбие топката. Тя попадна в Алвес, който с техничен и прецизен изстрел не остави шансове на Анатолий Господинов.

Снимка 616747

Три минути по-късно се стигна до спорна ситуация. Пламен Крачунов повали на земята Атанас Илиев, който се откъсваше зад гърба на защитата. Съдията Станимир Тренчев се консултира с ВАР и прецени, че защитникът е играл чисто и не трябва да получава жълт картон.

Снимка 616746

В добавеното време на първата част Станислав Иванов се възползва от грешка в защитата на гостите и преодоля Иван Дюлгеров. Геройската намеса на Росен Стефанов обаче не позволи на Иванов да се разпише.

На "Тича" вече работят по лятната селекция

Илиан Илиев гледа португалци

Началото на второто полувреме започна идеално за домакините, които поведоха в резултата, благодарение на Ел Мами Тетах. Футболситът бе изведен по отличен начин отдясно. Той напредна и с удар по диагонала изравни. При гола останаха съмнения за засада, но след преглед на ситуацията с ВАР стана ясно, че футболистът на Арда не е бил зад защитата.

Само пет минути по-късно той се разписа за втори път. След бърза атака на домакините, топката рикошира в тялото на Влатко Дробаров и попадна в Тетах отдясно. Той не се поколеба и отправи нов отличен удар - 2:1.

Снимка 616745

В 62-рата минута гостите бяха близо до гола. Виктор Попов напредна добре и центрира в наказателното поле. Атанас Илиев стреля с глава, но Анатоли Господинов показа класа и изби атрактивно.

В 82-рата минута кърджалии останаха с човек по-малко на терена, след като Умар Сако бе изгонен. Футболистът получи директен червен картон за брутално влизане в краката на Едгар Пачеко. Вероятно играчът на "моряците" ще бъде заменен принудително.

Треньорът на Черно море държи под постоянно напрежение своите централни нападатели

Интересен подход

В края на срещата "моряците" впрегнаха всички сили в търсене на поне един гол, който да им донесе нещо повече в мача.

Това се случи в добавеното на срещата. Матеус Машадо получи подаване отляво и шутира от точката на дузпата. Анатолий Господинов не се намеси добре и топката мина под плонжа му.

Тунчев: Не трябва да играем със страх