Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: 1044

Арда - Хебър 1:0 в мач от efbet Лига

Арда пропиля куп положения, но все пак победи минимално Хебър

Вратар спаси гостите от голов погром

89′

Иван Тилев приключва участието си в мача, а на терена ще видим Александър Георгиев.

88′

Точността определено не беше верен съюзник на Иван Коконов тази вечер. В 88-ата минута халфът за кой ли път стреля към вратата на Хебър, но и този път разочароващо над горната греда.

82′

Цветелин Тонев се появява в игра за Хебър, а замененият е Георги Търтов.

77′
Снимка 589317

Източник: startphoto.bg

75′

ХЕБЪР ПАК ОЦЕЛЯ! Домакините от Арда не спираха да пропиляват изключителни голови шансове с лека ръка. В 75-ата минута Осира Корнел блесна с пореден решителен шпагат в полето на Хебър. Бранителят този път се хвърли в краката на Христо Иванов, за да блокира почти сигурно неговия голов изстрел. Секунди по-късно Ковачев остана сам срещу Хадим Ндиайе, но не успя да го преодолее чрез опцията да чукне кълбото покрай африканеца.

73′
Снимка 589316

72′

Октай Хамдиев напуска терена по възможно най-бързия начин, за да се появи на негово място Муса Сила.

72′

Смяна на върха на атаката в Хебър.

71′

Тонислав Йорданов се появава в игра за сметка на Ндиайе.

70′

Светослав Ковачев получава официално предупреждение.

64′

Край на мача за Жуниор. Вместо него в игра влиза Христо Иванов.

61′

КОВАЧЕВ! Хадим Ндиайе продължи да държи в мача своя отбор, макар и той да не даваше никакви признаци на живот в атака. Този път юношата на Аталанта се намеси на висота при изстрел в близкия ъгъл на Ковачев, който при тази атака впечатли със страхотна солова акция.

58′
Снимка 589303

55′

КАКЪВ ШАНС! Като по чудо, Арда не успя да стигне до заслужен втори гол в 55-ата минута. Иван Тилев беше изведен сам срещу вратаря на Хебър, ала Ндиайе изби. Възможност за добавка се откри пред Ковачев, но той пък бе отчаян от застаналия на голлинията капитан Пламен Крумов.

53′

НДИАЙЕ! Домакините организираха разнообразна атака с три докосвания в 53-ата минута. Ковачев подаде за Жуниор, а той продължи за Ндиайе. Ласана технично си освободи коридор за стрелба, ала шутът му мина много малко над горната греда.

48′

Стартовите мигове на второто полувреме предложиха сериозна преса на Арда, която се разпростря дълбоко в половината на Хебър. Ситуацията видимо затрудни пазарджиклии, а на няколко пъти да пресича топката решително трябваше да стори Хадим Ндиайе.

46′
Снимка 589302

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ПОЧИВКА!

43′

КОВАЧЕВ! Селекцията на Александър Тунчев можеше да съкруши своя опонент две минути преди паузата. Светослав Ковачев се измъкна от последния в защитата на Хебър, но отправи слаб изстрел по земя, който беше париран от Ндиайе. След това се видя, че флагът за засада е вдигнат.

42′
Снимка 589301

38′

Илия Юруков е поредният футболист в двубоя, който бива декориран с жълто.

30′

Арда можеше да удвои своята преднина в 30-ата минута, когато центрирана от корнер топка достигна до Жуниор, но бразилецът стреля в близост до дясната греда на Ндиайе.

27′

Ласана Н'Диайе е вторият футболист на Арда, който получава официално предупреждение.

Снимка 589297

23′

Капитанът на гостите Пламен Крумов получава жълт картон.

20′

МАРСЕЛ! Хебър намери сили бързо да отправи подобаващ отговор. В 20-ата минута хората на Владо Манчев атакуваха по десния фланг, а Михайлов отправи остро подаване в наказателното поле. Топката стигна до напълно непокрития Венсан Марсел, който обаче бе разочарован от страхотната намеса на вражеския вратар Господинов.

16′

ГОООЛ ЗА АРДА! 1:0! КОВАЧЕВ! Логичното на "Арена Арда" се случи малко след отброяването на четвърт час футбол в Кърджали. "Небесносините" получиха фаул в близост до границата на наказателното поле. С неговото директно изпълнение се нагърби Светослав Ковачев, който завъртя толкова добре кълбото, че дори и протегналият се максимално Ндиайе не можа да направи нищо фундаментално, за да предотврати красивия гол!

10′

В началните мигове ярко си пролича стремежа на кърджалийци да завършват всяко свое нападение с шут към вратата. Такъв имаше и в 10-ата минута, ала капитанът Иван Коконов не намери целта.

Снимка 589300

4′

Двубоят стартира с очаквано домакинско надмощие, като Арда можеше да открие резултата в 3-ата минута. Тогава Ласана Ндиайе намери Жозе Жуниор с хубаво подаване, но ударът му мина малко над напречната греда. Любопитното беше, че въпросните клубове биваха зорко наблюдавани от наставника на Берое - Николай Киров. Причината за това бе, че именно те са следващите два опонента на заралии в efbet Лига.

3′

180 секунди след първия съдийски сигнал, реферът Станислав Тодоров показва картон на Жуниор.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

70. Христо Иванов

Арда и Хебър откриват днес 12-ия кръг от efbet Лига. След пауза от две седмици родният шампионат се подновява тази вечер с двубой в Кърджали. Срещата е с начален час 20:15 часа. Мачът е исторически и за двата отбора, тъй като те никога досега не са се изправяли един срещу друг в първенството на България.

Формата и на двата тима е нестабилна. Домакините са в серия от три мача без успех, а в последните два двубоя са записали две равенства. В последния си двубой обаче Арда съумя да се пребори за точка срещу Лудогорец, което е рядко явление от началото на кампанията. По време на паузата съставът на Александър Тунчев изигра и една контрола срещу Локомотив (Пловдив), в която претърпяха поражение с минималното 0:1.

В последния си мач Хебър допусна трета поредна и осма от началото на сезона загуба, след като бе победен с 0:2 от Ботев (Враца). Клуба от Пазарджик се възползва от двуседмичната почивка, за да извърши кадрови промени. Начело на тима застана досегашният помощник-треньор Владимир Манчев, а Фулвио Пеа, който досега бе старши треньор, е вече спортно-технически директор. Манчев ще бъде наставник поне до Коледа, а сега срещу Арда ще му бъде и официалният дебют.

Новият старши треньор на пазарджиклии вече води тима в един мач. В паузата за националните отбори Хебър изигра контрола със Славия, завършила наравно 1:1.