Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:
90+6′

Последен съдийски сигнал.

90′

Пет минути добавено време, предвид разгледаната с ВАР ситуация и двамата изгонени футболисти през втората част.

85′

Втори жълт картон за Александров.

Двата тима ще приключат мача с по 10 играча в съставите си.

84′

Жуниньо сменя Йорданов.

83′

Жълт картон за Лясков.

80′

Ганчев сменя Марин.

79′

Костадинов сменя Тилев.

75′

Топузов сменя Климентов.

71′

Жълт картон за Климентов.

70′

Хайдаров сменя Личев.

64′

Директен червен картон за Иван Коконов.

Ситуацията бе разгледана посредством системата за видеоповторение ВАР.

Тодоров взе тежкото решение и показва съблекалните на Коконов.

Дали той ще бъде наказан за две срещи и ще пропусне финала за Купата на България?

60′

Делев не беше играл за Арда от около месец.

Арда вдига Спас Делев преди финала с ЦСКА

Историческата битка с "червените" за Купата на България ще е на 19-ти май

58′

Делев влиза на терена.

Заменя Желев.

57′

Жълт картон за Александров.

54′

Центриране към Тонислав Йорданов.

Засича кълбото с глава.

Техничното му отиграване не е успешно.

52′

ГРЕДА!

Центриране в наказателното поле намира връхлитащия на скорост Дамянов, който стреля с глава, но кълбото се отбива в рамката зад Караджов!

Малшанс за гостите.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме стартира с домакински натиск, който обаче не доведе до сериозни положения пред младия Виденов, който трябваше да пази вратата на столичани днес.

Коконов често се оказваше в добра позиция, но защитниците на съперника бяха много плътно прибрани и не позволяваха да бъдат преодолявани.

Дори и топката да се промъкваше през първата линия от играчи на софиянци, зад тях се включваше друга, която покриваше и коригираше грешките.

"Червено-белите" в този мач изчакваха възможност на контраатака, но такава ситуация се откри само веднъж пред тях. Тя завърши с опит за изстрел на Александров, който беше париран.

Най-чистото положение за първите 45 минути дойде в края, когато центриране в пеналта на ФК ЦСКА 1948 намери Коконов, който реши да стреля от движение, но нямаше необходимата сила и точност на удара му, който беше спасен.

Така или иначе преди паузата попадения не бяха реализирани.

45′

Почивка.

42′

Най-чистото положение в срещата до момента!

Центриране в полето на ФК ЦСКА 1948 намира Коконов, който решава да стреля от движение, макар и от малък ъгъл.

Виденов спасява.

39′

Жълт картон за Котев.

35′

Котев все пак се завръща в игра.

Продължава участието си в мача.

33′

Лъчезар Котев остава да лежи на тревата след поредното тежко съприкосновение в мача.

Играта временно е спряна.

Футболист на гостите падна с цялата си тежест върху десния крак на Котев...

28′

Без атаки към двете врати.

Темпото на игра не е особено високо.

25′

Жълт картон за Личев.

21′

Николай Киров не изглежда доволен край страничната линия.

Непрекъснато жестикулира и показва на играчите си какво трябва да направят.

Атаките на тима приключват още преди наказателното поле на съперника.

16′

Жълт картон за Крумов.

15′

Феновете подканват играчите да поглеждат по-често към целта.

Гостите са много солидно подредени и прибрани в защита и на този етап не позволяват бързи акции в половината си.

12′

Първоначалният натиск на домакините не дава очаквания ефект.

Само две по-опасни положения пред вратата на столичани.

3′

Първа намеса на младия вратар на ФК ЦСКА 1948.

Коконов стреля от далечна дистанция, но Виденов спасява.

2′

Проблемите за гостите нямат край в последните дни.

ФК ЦСКА 1948 хвърля 19-годишен вратар срещу Арда

Заради проблемите в тима

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

77 Мaртин Костадинов 30 Цветослав Поповчев

Арда посреща ФК ЦСКА 1948 в двубой от първата шестица на efbet Лига. Мачът в Кърджали започва в 17:00 часа.

До момента новаците не са играли в плейофите, тъй като първият им мач срещу Локомотив (Пловдив) бе отложен заради пандемията в отбора, а отборът не се яви срещу ЦСКА и записа служебна загуба.

Треньорът на домакините Николай Киров получи добри новини преди днешния мач.

Николай Киров: Целта пред Арда е място в лигата на конференциите и трофей

Вижте обширно интервю с треньора на тима от Кърджали

Спас Делев и Жуниньо, вече тренират наравно с отбора и ще могат да се появят в игра. Делев получи травма в мача за Купата срещу Славия и бе аут за около месец. Жуниньо отсъства от 20 февруари.

Старши треньорът на ФК ЦСКА 1948 Тодор Киселичков има доста проблеми за решаване.

Арда спечели гостуването си на Берое с 2:0 в efbet Лига