Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:

89′

ГООООООООООООЛ!!!

3:2!

Попадение на влезлия като резерва Младенов!

Грешка в защитата на домакините, ветеранът стреля без да се замисля и праща топката в мрежата.

87′

Атаките на Арда не спират.

Използват предимно крилата си домакините.

Етър не успява да напусне за продължителен период от време половината си.

83′

Костадинов сменя Руменов.

82′

Жълт картон за Руменов.

80′

Фемия заменя Хубчев.

78′

ГОООООООООООООООООЛ!!!

3:1!

Ефектно двойно подаване между Тилев и Желев!

Страхотна тяхна акция!

Желев бележи с глава!

Интригата в срещата изглежда приключи.

76′

Официално предупреждение и за Крачунов.

75′

Жълт картон за Йорданов.

72′

ГООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Тонислав Йорданов бележи за домакините!

Добра атака за "сините", Георгиев асистира отлично, а Йорданов се разписва за тима си.

Предимството на Арда е възстановено.

71′

Кордоба сменя Кацаров.

70′

Ангелов сменя Мезу.

69′

Тилев излиза сам срещу вратаря!

Забави се и топката му беше избита.

Не успя да се ориентира добре състезателят на Арда и треньорът Киров е бесен.

Изразява публично недоволството си.

68′

Сериозно затишие на терена през вторите 45 минути.

Без положения пред двете врати.

63′

Младенов сменя Станев.

62′

Кнежевич е заменен от Алдаир.

60′

Изстрел на Крумов от статично положение!

Иванов спасява.

Чудесна намеса на опитния вратар.

56′

Изстрел и на Йорданов!

Вратарят на Етър отново е на мястото си.

Поредна акция за Арда.

55′

Кнежевич в тежък сблъсък в средата на терена.

Кръв по главата на играча.

Оказана му е медицинска помощ.

53′

Нова акция за домакините.

Този път излиза Христо Иванов и хваща топката в ръцете си.

Натискът на Арда се засилва.

51′

Първа по-продължителна атака за домакините през второто полувреме.

Желев шутира!

Без опасност за вратаря на съперника.

45′

Играта е подновена.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме премина при натиск на домакините. Гостуващият тим изчакваше възможност на контраатака. Много такива шансове не се откриха пред великотърновци.

След няколко неуспешни акции за тима от Кърджали, резултатът все пак беше открит от по-настоятелния от двата отбора на терена.

В 21-ата минута, след една от първите атаки за Етър, се стигна до контрадействия в полза на съперника и сериозна грешка в защитата на "жълтите" в този мач.

Тилев се възползва оптимално и с удар от средна дистанция и лек рикошет, даде заслужена преднина на състава си.

Натискът на Арда продължи, но това не водеше до нищо сериозно пред вратата на гостите. Освен далечен изстрел на Мартинов, домакините нямаше с какво да се похвалят.

Две минути преди паузата, при наглед безобидна ситуация, Мезу реши да изпробва късмета си и засече вдигната във въздуха топка с воле към целта. Караджов не се намеси добре и кълбото влетя в мрежата му.

Така до почивката равенството властваше в срещата от 25-ия кръг на efbet Лига.

45′

Почивка.

43′

1:1!

Изстрел на Мезу, лоша намеса на Караджов!

Топката е във вратата!

През плонжа на стража!

Резултатът е изравнен!

39′

Далечен изстрел на Мартинов!

В близост до вратата.

Не намира очертанията на целта.

38′

Тилев се насочва към наказателното поле на Етър.

Повален е от защитник.

Сигнал за нарушение няма.

35′

Проблем със Симеон Мечев.

Намеса на лекарския екип.

Футболистът сам излезе от терена.

На този етап не е ясно каква е причината.

34′

Засада на Станев.

28′

Жълт картон за Мечев.

25′

Опасност пред вратата на Арда!

Стига се до възможност за отправяне на удар.

Шут на Боруков!

Петков с шпагат в последния момент. Избива топката.

Страхотна намеса на футболиста на Арда.

21′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Тилев!

Грешка в защитата на гостите, от която състезателят на тима от Кърджали се възползва оптимално.

Предимство в резултата за Арда!

17′

Засада на Тилев.

16′

Първа по-продължителна акция за Етър в мача.

Завършва с изстрел по посока на вратата на Арда, който обаче не е притеснителен за кърджалийци.

12′

Футболистите на Етър са прибрани в собствената си половина от терена.

Изчакват възможности на контраатака.

Само два от пасовете до Боруков обаче са достигнали до него.

9′

Скоростна атака на домакините.

Йорданов излиза в голова позиция.

Изстрелът му е спасен.

Първа реална възможност за един от двата отбора.

6′

Опасна игра на Мартинов.

"Подложка" срещу състезател на съперника.

Ситуацията се разминава без контузия.

5′

Засада на Йорданов.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

18 Николас Фемия

Арда домакинства на Етър в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Срещата в Кърджали започва в 18:15 часа. Главен съдия е Георги Иванов.

Домакините са в подем след като се класираха за финала за Купата на България и победиха Берое през уикенда. От своя страна Етър показва съвсем различно лице от това през есента.

В последния кръг тимът на Александър Томаш направи равенство 0:0 с Ботев (Враца).

Николай Киров има доста проблеми преди днешния мач. Аут са Петко Ганев, Жуниньо, Спас Делев и Иван Коконов, които лекуват травми. Извън сметките му е и Деян Лозев заради натрупани картони.

Славия - Ботев (Враца) 0:2, страхотен гол на Домовчийски

Мачът започва в 16:00 часа

От своя страна наставникът на "болярите" Александър Томаш няма кадрови проблеми. Под въпрос е Божидар Кацаров. Младият специалист обяви преди мача, че Арда е изключително опасен съперник.

"Изправяме се срещу, може би, най-неподходящия противник. Излизаме срещу силен, вдъхновен, мотивиран и можещ колектив, който е на гребена на вълната. Арда безспорно е един от най-впечатляващите отбори през кампанията. Задачата ни е изключително трудна", заяви Томаш.