Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители:

Илиан Илиев пуска в игра Калин Георгиев. Той заменя капитанът Васил Панайотов.

83′

Васил Панайотов получава жълт картон.

76′

Евгений Сердюк отстъпва своето място на новото попълнение на варненци Джеваро Непомусено

70′

Спас Делев стреля опасно от пряк свободен удар, но след рикошет топката мина покрай гредата и излезе в корнер. От ъгловия удар не произлезе нищо.

69′

Първа смяна за Илиан Илиев. Зе Гомеш влиза в игра на мястото на Велислав Василев.

67′

Жълт картон за Пабло Гарсия.

58′

Давид Кики сменя Александър Георгиев.

58′

Още една смяна в състава на домакините. Иван Коконов напуска, а на негово място влиза Светослав Ковачев.

55′

Нов пробив на Леандро отляво и мощен шут, но Караджов внимава и спасява вратата си от 4-то попадение

50′

ГООООЛ! Моряците нанасят трети удар в мача. Васил Панайотов изведе Стефан Велев сам срещу вратаря и той хладнокръвно го преодоля. Попадението първо бе отменено за засада, но след преглед със системата ВАР се установи, че всичко е редовно! 3:0 за "моряците"!

46′

Илия Юруков отстъпва мястото си на Румен Руменов

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ В МАЧА

45′

ПОЧИВКА!

44′

Евгений Сердюк демонстрира своята мощ. Нападателят проби отляво и нанесе плътен удар с левия крак, за негово съжаление - покрай вратата.

43′

ГРЕДА за домакините! Спас Делев центрира от ъглов удар, Жуниньо отклони с пета и топката прехвърли вратаря, но страничния стълб се оказа последна преграда за "моряците".

36′

Жуниньо получи добра топка и можеше да намали изоставането на своите, но ударът му с глава бе разочароващ и излезе в аут.

31′

ГООООЛ! Влатко Дробаров удвоява преднината на гостите! След изпълнение на корнер, бранителят се извиси най-високо в наказателното поле и с глава прати топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата.

29′

ГОООООЛ! Черно море повежда с 1:0!  Феноменалният Андраде отново блесна. Той комбинира страхотно с Евгений Сердюк и изведе последния пред опразнената врата на домакините. Сердюк нямаше как да сгреши!

28′

Жуниньо е декориран в жълто за удар с лакът в лицето на Влатко Дробаров!

22′

Леандро Андраде отново демонстрира класата си. Той напредна от центъра на терена и стигна до наказателното поле на Арда, пусна пас към Васил Панайотов вдясно, но центрирането на капитана на моряците не бе добро и стражът на домакините улови топката.

14′

Илия Юруков получава първия жълт картон в мача.

13′

СТРАХОТЕН ШАНС ЗА ДОМАКИНИТЕ! Жуниньо получи извеждащо подаване в наказателното поле и с левачката нанесе мощен шут, но Дюлгеров демонстрира класа и изби в корнер.

10′

Намиращият се в отлична форма Леандро Андраде проби хубаво отляво, навлезе в наказателното поле и шутира към вратата. Ударът му обаче бе блокиран от бранител на Арда.

5′

Спокойни първи минути на "Арена Арда" в Кърджали.

1′

81 Атанас Зехиров 4 Росен Стефанов

Тимовете на Арда и Черно море се изправят един срещу друг в най-завързания двубой от съботната програма на efbet Лига. Битката им започва точно в 20:00.

Домакините взеха 4 точки от мачовете с Пирин (Благоевград) и Берое, а днес ще се опитат да запишат нов положителен резултат под ръководството на Георги Чиликов и да се доближат до топ 6.

От Арда се похвалиха с още един национал

Давид Кики беше повикан от селекционера на Бенин

Черно море е на 5-о място, но не спечели нито един от последните си 4 мача. В тях тимът на Илиан Илиев записа загуби от ЦСКА и Лудогорец, след което направи равенства с Локо (Сф) и Пирин. В Благоевград "моряците" на два пъти повеждаха, но не можаха да задържат преднината си.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Чиликов едва ли ще прави промени в предни позиции, където се разчита на триото Иван Коконов, Тонислав Йорданов и Спас Делев. През второто полувреме със сигурност ще се появи и Жуниньо. В средата на терена почти сигурно ще започнат Лъчезар Котев и Илия Юруков.

Черно море без куп основни футболисти срещу Арда

В групата попадна последното ново попълнение на варненци Джеваро Непомусено

Илиан Илиев има много кадрови проблеми. Той няма да може да използва наказания Родриго Енрике, а вратарят Георги Георгиев, Виктор Попов, Даниел Димов и Родриго Вилела са контузени. В групата попадна и най-новото попълнение на варненци Джеверо Непомусено.

През миналия сезон Арда и Черно море си размениха по една домакинска победа, а след това се срещнаха и във финалния плеойф за участие в Лига Европа, спечелен от кърджалийци с 1:0.

Официално: Черно море представи Джеваро Непомусено

Крилото е национал Кюрасо

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров, с помощници Никифор Велков и Мартин Мачев. С ВАР ще действа Ивелин Занев и асистентът му Георги Дойнов. Делегат на БФС е Димитър Петров, а работата на реферите ще следи Георги Славов.