Арда и Черно море завършиха наравно 2:2 в мач от efbet Лига

Четири гола, червен картон и зрелищно равенство между Арда и Черно море

Вижте подробности

90+6′

Не! Съдията Станимир Тренчев е категоричен - нарушение няма.

90+5′

Анатолий Господинов поваля на земята Фелипе Машадо! Варненци вдигат ръце и искат дузпа. Ситуацията се преразглежда от ВАР...

90+2′

Жълт картон за Александър Василев.

90+1′

ГОЛ! Матеус Машадо!

90′

Шест минути добавено време.

85′

Станислав Иванов е заменен от Кермиджан Игнатов.

85′

Стефан Велев е заменен от Исмаил Иса.

84′

Виктор Попов стреля мощно към вратата. За късмет на Анатолий Господинов, топката не намира рамките на вратата.

Снимка 616747

Източник: startphoto.bg

82′

Умар Сако е изгонен! Футболистът получи директен червен картон за брутално влизане в краката на Едгар Пачеко. Вероятно играчът на "моряците" ще бъде заменен принудително.

81′

Жълт картон за Светослав Ковачев.

76′

Владеене на топката - Арда: 58%, Черно Море: 42%.

75′

Абубакар Тунгара е контузен и заменен от Илия Юруков.

74′

Ласана Н'диайе е заменен от Преслав Боруков.

73′

Даниел Димов получава жълт картон за оспорване на съдийско решение.

Снимка 616749

71′

Мазир Сула е заменен от Матеус Машадо.

70′

Мишаел Алвес е заменен от Арлинд Дакай.

70′

Атанас Илиев е заменен от Едгар Пачеко.

69′

Ел Мами Тетах е заменен от Светослав Ковачев.

62′

Атанас Илиев! Виктор Попов напредна добре и центрира в наказателното поле. Илиев стреля с глава, но Анатоли Господинов показа класа и изби атрактивно.

56′

ГОЛ! Ел Мами Тетах! След бърза атака на домакините, топката рикошира в тялото на Влатко Дробаров и попадна в Тетах отдясно. Той не се поколеба и отправи нов отличен удар - 2:1.

51′

ГОЛ! Ел Мами Тетах! Футболситът бе изведен по отличен начин отдясно. Той напредна и с удар по диагонала изравни. При гола останаха съмнения за засада, но след преглед на ситуацията с ВАР стана ясно, че футболистът на Арда не е бил зад защитата.

46′

Начало на втората част.

45+4′

Край на първото полувреме.

45+1′

Станислав Иванов! Нападателят се възползва от грешка в защитата на гостите и преодоля Иван Дюлгеров. Геройската намеса на Росен Стефанов обаче не позволи на Иванов да се разпише.

45′

Четири минути добавено време.

43′

Жълт картон за Влатко Дробаров.

42′

Станимир Тренчев е категоричен - червен картон няма. Ситуацията е спорна.

39′

Съдията Станимир Тренчев спря играта. Следва преразглеждане от ВАР за потенциален червен картон на Пламен Крачунов. Той повали на земята откъсващия се зад гърба на защитата Атанас Илиев.

35′

ГОЛ! Мишаел Алвес! Александър Василев напредна отляво и опита прострелно центриране в наказателното поле, но защитник на домакините успя да отбие топката. Тя попадна в Алвес, който с техничен и прецизен изстрел не остави шансове на Анатолий Господинов.

21′

Даниел Димов от Черно Море успешно пресича центриране, насочено към наказателното поле.

20′

Александър Василев пропуска да отбележи с удар извън наказателното поле.

Снимка 616750

13′

Ласана Н'диайе стреля опасно към вратата, но Иван Дюлгеров спасява.

5′

Иван Коконов! Футболистът получи топката на границата на наказателното поле и дръпна спусъка, но прати кълбото в аут.

1′

97. Жосе Жуниор 86. Исмаил Иса

Арда и Черно море се изправят един срещу друг в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига. Срещата в Кърджали е от 18:15 часа.

Двата отбора продължават преследването на своите цели - домакините гонят седмото място и евентуален бараж за евротурнирите, докато "моряците" водят битка с Левски за четвъртата позиция, която също може да осигури участие в Европа през лятото.

Илиан Илиев: Престиж, чест и достойнство са несъвместими с Волен Чинков

"Не мисля, че съм казал нещо кой знае какво"

Арда завърши наравно с Ботев (Враца) през уикенда, а тимът на Илиан Илиев пропусна да победи ФК ЦСКА 1948 и също спечели една точка. Кърджалийци са на 6 точки от Славия и днес ще направят всичко възможно, за да намалят разликата до "белите" преди да започне плейофната фаза.

Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача с Арда

Четирима "моряци" ще пропуснат двубоя

Черно море е в серия от 5 поредни шампионатни мача без поражение (4 успеха и едно равенство) и се надява тази тенденция да се запази и след двубоя на "Арена Арда". Варненци все още са в борбата и за Купата на България, въпреки че загубиха първия полуфинален сблъсък с 1:2 от Лудогорец.

Александър Тунчев няма сериозни кадрови проблеми с контузени или наказани футболисти, докато Илиан Илиев няма да може да разчита на Цветомир Панов, Ангел Ангелов, Живко Атанасов и Васил Панайотов, но в групата пък се завърна Стефан Велев.

В Арда все още вярват на Умар Сако

Надеждите са, че бранителят ще вдигне формата си до края на сезона

Първата среща между двата отбора по-рано през сезона завърши наравно 1:1, а последния път, когато Арда и Черно море се изправиха един срещу друг в Кърджали, "моряците" записаха класически успех.

Главен съдия на срещата е Станимир Тренчев, с помощници Петър Митрев и Владимир Велев. С ВАР ще се занимават Ивайло Ненков и Димитър Димитров. Делегат на БФС е Димитър Велинов, а работата на реферите ще следи Георги Крумов.