90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Арда победи Ботев (Враца) с 3:2 в efbet Лига

Арда си усложни живота срещу Ботев (Враца), но все пак се настани в Топ 3 на efbet Лига

Драматичен развой на събитията в Кърджали

90+3′

КАРАДЖОВ! В последната минута Арда трепери сериозно за своя успех, тъй като реферът Димитров отсъди фаул за Ботев (Враца) на границата на наказателното поле. Даниел Генов насочи много опасно, но стражът Иван Караджов спаси по фантастичен начин и съхрани трите точки за "сините".

87′

Христо Златински напуска терена, за да отстъпи мястото си на Валери Домовчийски.

85′

ГОООЛ ЗА АРДА!!! ДЕЛЕВ!! 3:2! Динамиката в двубоя продължи и само четири минути по-късно, Арда отново си върна лидерството в мача. Резервата Иван Тилев проби по фланга, след което центрира към наказателното поле. Топката достигна до Спас Делев, който имаше достатъчно време да си нагласи кълбото и да матира Костов за 3:2.

82′

Милен Желев напуска терена, а вместо него влиза Иван Тилев.

81′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ВР)!! 2:2!! ИВАЙЛОВ! Истинската сензация на "Арена Арда" настъпи в 81-ата минута, когато Ботев (Враца) изравни, макар и с човек по-малко. Топка от тъч прехвърли Милен Стоев и позволи на Дани Генов да отправи пас от аутлинията за връхлитащия Ивайлов. Резервата не се нуждаеше от допълнителна подготовка и с левия крак прати неспасяемо кълбото в далечния ъгъл на Караджов.

74′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!! 2:1!! ГЕНОВ! Противно на футболната логика, Ботев (Враца) се върна в мача с реализирането на попадение в 74-ата минута. Домакините сбъркаха при организирането на атака, а това позволи на Дани Генов и резервата Лагоа да сътворят отлично двойно подаване. Финалният пас на португалеца намери нападателя с №9 на дузпата, който с техничен изстрел насочи към непокрития от Караджов ъгъл.

69′

Футболистите на Ботев (Враца) поискаха дузпа в своя полза с настъпването на 69-ата минута. Чавдар Ивайло центрира от фланга, а топката удари бедрото на Пламен Крумов. "Зелените" обаче бурно приеха правилното решение на съдията Димитров.

62′

Даниел Гаджев е поредният заменен футболист на Ботев (Вр). Той отстъпва мястото си на Лагоа.

57′

Чавдар Ивайлов нажежи страстите на терена с грубо влизане, с бутоните напред, в краката на Коконов.

50′

Имащият жълт картон Никола Таравел е заменен от Ники Киров, като вместо него се появява Лъчезар Котев.

47′

На полувремето недоволният Антони Здравков предприе две смени. Първата от тях беше свързана с изваждането на Дориан Бабунски и пускането в игра на Чавдар Ивайло.

47′

Петър Атанасов същи е изваден на полувремето за сметка на новото попълнение Ангел Цолов.

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме между Арда и Ботев (Враца).

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Капката катран в ситуацията на Арда беше контузията, която получи звездата Жуниньо малко преди почивката. Бразилецът изпита болки при опит за подаване и се наложи да бъде принудително заменен от новото попълнение Тонислав Йорданов.

44′

Официално предупреждение за Атанас Зехиров.

41′

Първи жълт картон за играч на Арда, получава го Никола Таравел.

35′

ИЗГОНИХА ИГРАЧ НА ГОСТИТЕ! Ужасяващият мач за Аласан Н'Диайе най-сетне приключи в 35-ата минута. Бранителят на Ботев (Вр) направи всичко възможно да навреди на своя тим, като при последното положение си изкара втори жълт картон за пореден фаул срещу Делев. Реферът-дебютант Димитров не се поколеба да му покаже пътя към съблекалните, докато треньорът на гостите Тони Здравков отчаяно гледаше в земята.

29′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 2:0!! КРУМОВ! Без особено напрежение, Арда методично стигна и до удвояването в резултата. Грешникът днес Н'Диайе направи нарушение в близост до наказателното поле, което позволи на Спас Делев да центрира остро около дузпата. На точното място се оказа капитанът на тима Пламен Крумов, който с глава намери мрежата на Ботев.

28′

Първи жълт картон в мача. Получава го Аласан Н'Диайе от Ботев (Враца).

22′

Домакините организираха поредица от контраатаки, които разгърнаха максимално игровия потенциал на кърджалийци, но не завършиха с удар по посока вратата на Костов.

13′

СПОРНА СИТУАЦИЯ! Футболистите на Арда поискаха директен червен картон за Н'Диайе в 13-ата минута. Африканецът отново се забави със своите действия и трябваше да осъществява рискован шпагат в краката на откъсващия се Коконов. Реферът Димитров обаче прецени, че действията на Аласан са съобразени с футболните правила и остави играта да продължи.

10′

Селекцията на Николай Киров можеше да удвои своята преднина в 10-ата минута, когато Спас Делев финтира Н'Диайе в центъра на терена и създаде ситуация "трима на един" в полза на своя тим. Българският национал обаче леко забави момента, в който да подаде към Коконов, след което офанзивният футболист на домакините не успя да отправи достатъчно добър изстрел. При последвалия корнер, централният бранител Никола Таравел пък не бе достатъчно акуратен при насочването си с глава.

6′

Въпреки тежкото начало, Ботев можеше да стигне до бързото изравняване още в следващата атака. Петър Ганчев проби по фланга, след което центрира към далечната греда за Мартин Николов. №77 от врачани закъсня със стотни от секунда, за да засече в опразнения от Караджов ъгъл.

4′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 1:0!! ЖУНИНЬО!! Двубоят стартира повече от добре за домакините от Арда, които достигнаха до ранно попадение. В 4-ата минута отбраната на Ботев (Враца) сгреши фатално, тъй като Аласан Н Диайе действа невнимателно и като последен в защита си позволи да загуби топката от Жуниньо. Новата звезда на "сините" се понесе светкавично към вратата на Краси Костов и елегантно завърши за 1:0.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′