Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: 1033

Арда - Ботев (Пд) 0:2 в мач от efbet Лига

Треньорско решение и "златна" резерва дариха Ботев с победа над Арда

Антоан Бароан задълбочи кризата в селекцията на Стамен Белчев

90+4′

АВТОГОЛ! МИЛЕН СТОЕВ! До края безсилието на Арда доведе и до автогол в мрежата на кърджалийци. Дълбоко в добавеното време, Антоан Бароан създаде достатъчно смут в наказателното поле и опита подаване към непокрития Тонев. В този миг крак протегна Милен Стоев, който фатално отклони топката в собствената си врата за крайното 0:2.

88′
Снимка 564091

Източник: startphoto.bg

87′

Атанас Зехиров ще отстъпи мястото си на Мартин Костадинов.

86′

Георги Атанасов е една от последните надежди на Стамен Белчев за промяна на резултата.

84′

Филип Филипов ще заздрави отбраната, заменяйки Емануел Току.

81′

КОВАЧЕВ! Всички привърженици на "Арена Арда" се хванаха за главата, след като техните любимци сътвориха втори грандиозен пропуск пред вратата на Ботев. В 81-ата минута Светослав Ковачев се оказа абсолютно непокрит и просто трябваше да насочи топката в мрежата. Бившият талант на Лудогорец обаче направи по-трудното и от пет метра стреля много, ама много, високо в аут!

80′

Иван Коконов напуска терена, за да даде шанс за изява на Александър Георгиев.

77′
Снимка 564095

74′

ГООЛ ЗА БОТЕВ!! БАРОАН! 0:1! Ботев (Пд) откри резултата в 74-ата минута. А големият принос за попадението имаше треньорът Валентич. 240 секунди по-рано, той пусна в игра Димитър Тонев и Антоан Бароан. Именно този тандем изработи и безценния гол за "жълто-черните". Първият пусна разсичащ пас между центъра на кърджалийската отбрана, а останал сам срещу Василев, френският нападател не сбърка с красив удар по диагонала.

70′

Тодор Неделев е недовлен, защото бива заменен. Вместо него се появява Димитър Тонев.

70′

Дилан Мертенс също приключва участието си в срещата, за да влезе Антоан Бароан.

67′

Промяна в лагера на Арда. Светослав Ковачев се появява в игра вместо Иван Тилев.

66′
Снимка 564084

65′

РУМЕНОВ! Пред Арда се откри най-чистото голово положение в мача към този момент. Давид Кики навлезе от фланга и уважи включването на Румен Руменов. Атакуващият халф хвана в крачка и Ханкич, но изстрелът му в далечния ъгъл не намери целта.

61′

ГЛУПОСТ ОТ БУЛТРАСИТЕ! Феновете на Ботев (Пд) се проявиха в негативна светлина с настъпването на 61-ата минута. Тогава ултрасите хвърлиха сигнална ракета на терена, която закачи капитана на домакините Иван Коконов. Опитният футболист изпита болка, но не преигра излишно и двубоят продължи без някакво прекъсване.

60′

Станислав Работов приключва участието си в тази среща, като младокът бива заменен от Николай Минков.

57′
Снимка 564083

56′

Арда имаше повече от добра възможност да отбележи в 56-ата, когато Тонислав Йорданов се озова встрани от вратата на Ботев и нямаше пречка за това да отправи качествен удар. Нападателят изневери в решителния миг и шутира слабо в ръцете на Ханкич.

55′

Картон има и за Тонислав Йорданов.

54′

От нищото напрежение на терена се появи в 54-ата минута, когато Па Конате и Тонислав Йорданов се скараха заради спорен тъч. В кавгата се включи и Иван Тилев, което покачи нивото на псувните и побутванията. В крайна сметка съдията Димов потуши драмата с официални предупреждения.

46′
Снимка 564082

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА SESAME.BG ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+2′

ПОЧИВКА!

44′

Първата част завърши с опит за технично изпълнение от Иван Тилев. Бившият футболист на Септември (София) нагласи топката на десния си крак и шутира към левия ъгъл на Ханкич. Техничарят получи аплаузите на публиката, но не и удовлетворение от отбелязан гол, например.

Снимка 564081

41′

Първият точен изстрел в мача беше регистриран с настъпването на 41-ата минута. Дилан Мертенс отправи силен шут от средна дистанция, който затрудни Василев, но все пак той поправи грешката си още преди Брахими дори да се бе пробвал за добавка.

36′

Удар от средна дистанция, с левия крак, на Реда Рабей, който профуча малко над горната греда на Василев. Все още няма точен удар към една от двете врати.

Снимка 564080

27′

БРАХИМИ! Новото попълнение на "канарите" Мохамед Брахими можеше да впечатли гостуващата агитка с дебютно попадение в 27-ата минута. Дошлият от Пирин футболист остана сам срещу Василев и чукна топката покрай бившия младежки национал. Докосването му се оказа прекалено силно и така легионерът затвори евентуалния си ъгъл за стрелба.

21′

Мохамед Брахими получава първия жълт картон в мача.

19′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Домакините имаха неоснователни претенции за дузпа в 19-ата минута, когато Виктор Генев легна на шпагат и изби с тяло шут по земя на Тонислав Йорданов. Футболистите на Арда погледнаха с очакване към съдията Димо Димов, но повторенията показаха, че кълбото болезнено среща ребрата на опитния защитник.

17′

РАБЕЙ! Гостите от Пловдив дебнеха за пробойни в отбраната на "сините", като изгоден шанс за акция се откри пред Емануел Току в 17-ата минута. Африканецът подсигури отличен коридор за добър завършващ удар на Реда Рабей. Халфът обаче разочарова с топка високо в аут.

Снимка 564079

9′

Тодор Неделев изостри атака на Ботев в 9-ата минута, след която Дилан Мертенс отправи успоредно на голлинията подаване. Бързата топка не бе засечена от изненадващо озовалия се в зоната за евентуален гол Виктор Генев.

3′

Арда все още се сещаше за кошмара от домакинството на Лудогорец и стартира доста плахо срещу Ботев. Пловдивчани заходиха опасно на няколко пъти към вратата на Василев, но Конате и Неделев не направиха нищо съществено.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′