Отборът на Берое финишира на седмо място в група "А" на Втората осмица и ще играе бараж за участие в Лига на конференциите срещу Ботев (Пд). Селекцията на Петър Хубчев се издъни в последния плейофен кръг на шампионата, губейки гостуването си на бранещия единствено своята чест тим на Арда (0:1).

Грешката обаче не се оказа фатална, тъй като по същото време основният преследвач ФК ЦСКА 1948 не успя да спечели срещу Локомотив (Пд) 1:1 и така заради по-лоши показатели се прости с голямата си цел.

Арда - Берое 1:0 (Развой на срещата по минути)

Светослав Ковачев отбеляза единствения гол в мача

За разлика от последните си двубои, вече и без Стамен Белчев, кърджалийци демонстрираха желание за успех и логично го достигнаха след красив гол на Светослав Ковачев в 10-ата минута. Берое пък пропиля възможността да не трепери до последния миг, защото дузпа в 77-ата минута не успя да реализира Симеон Мечев. Баражът срещу Ботев (Пд) на Коматево е през следващата седмица.

Двубоят в Кърджали започна с леко комична ситуация, при която след само 60 секунди се включи системата за поливане на терена. Наложи се кратко прекратяване на играта, след което последва мощен пробив на Фал с шут над гредата. Всичките действия на сенегалеца обаче се оказаха под знака на засадата.

Арда изобщо нямаше намерение да дава лесно мача, а в седмата минута възпитаниците на Емил Кременлиев дори можеха да поведат по неочакван начин. Иван Тилев проби по фланга, след което пусна по земя за Тонислав Йорданов. В последния миг на шпагат се хвърли Симеон Мечев, който без малко не си наниза автогол.

Снимка 574891

Източник: beroe.bg

Едно безобидно хвърляне на тъч донесе множество главоболия на беройци в 10-ата минута. Арда проведе нова атака отдясно, при която Светльо Ковачев демонстрира индивидуалната си класа. Бившият футболист на Лудогорец мина прекалено лесно през Бен Юсеф и с удар по земя, от границата на наказателното поле, не остави шансове на Генадий Ганев.

Берое пробва да отговори на предизвикателството с повече контрол над топката и плахи центрирания. При корнер в 19-ата минута Бен Юсеф отигра с глава, но право в обсега на сигурния Васил Симеонов.

Петър Хубчев се вбеси сериозно в 21-ата минута, след като видя как стражът му Генадий Ганев си играе с огъня в собственото си наказателно поле. В крайна сметка украинецът действа навреме и изрита силно напред преди да бъде блокиран от Иван Коконов.

Старозагорци можеха да възстановят паритета в 25-ата минута. Даниел Генов пусна страхотен извеждащ пас за Алиун Фал и само бързата реакция на Васил Симеонов, който бързо атакува кълбото, избави домакините от сериозен проблем.

Снимка 574890

След десетина минути на скучна игра в центъра, Берое имаше добра възможност в 37-ата. Алиун Фал обаче провали всичко със слабото си изпълнение, което не можа да намери връхлитащия към дузпата Давиде Мариани.

Три минути след началото на втората част Джонатан Перейра направи грешка в средата на терена и предостави топката на Светослав Ковачев, който проби към наказателното поле на Берое. Притичал бранител обаче успя да пресече подаването му към Тонислав Йорданов.

Постепенно, подкрепяни бурно от своите фенове, беройци застрашиха на два пъти вратата на Васил Симеонов. При първата ситуация центриране на Дани Генов не бе засечено от Тунгара, а малко по-късно удар на Серкан Юсеин се оказа изключително неточен.

В 65-ата минута Светослав Ковачев отново грабна вниманието с перфектна техника по крилото. Тя беше достатъчна, за да подаде към Иван Коконов. Генадий Ганев се хвърли в краката му, а отбитата топка без малко не попадна в краката на гореспоменатия. Капитанът на Берое Георги Динков обаче се хвърли на шпагат, а реферът Георги Кабаков не уважи домакинските претенции за дузпа.

Десет минути по-късно Абубакар Тунгара отигра от трудна ситуация с глава, а това принуди Васил Симеонов да действа акробатично и избива в корнер.

Снимка 574888

При последвалия корнер Петко Ганев направи нарушение при борбата си с Бен Юсеф и ВАР даде сигнал на Георги Кабаков, че трябва да бъде отсъдена дузпа в полза на Берое. С отговорната задача се зае един от най-опитните в тима Симеон Мачев, който обаче не издържа на напрежението и стреля право в горната греда. А за наказателния удар претенции за изпълнение предявяваше и Давиде Мариани.

Всичко в срещата можеше да бъде решено от появилия се като смяна Ел Мами Тетах. Африканецът показа завидна скорост по крилото и се оказа неуловим, ала изстрелът му по земя не намери целта.

Снимка 574887

До края беройци не затрудниха по никакъв начин вратата на съперника и благодарение доброто стечение на обстоятелствата, заралийската грешка нямаше никакъв негативен отпечатък върху европейските им амбиции.

Така на 25 май Берое ще гостува на Ботев (Пд) в тракийско дерби за място в Лига на конференциите.

Локомотив (Пловдив) и ФК ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1

ФК ЦСКА 1948 се прости с мечтите си за Европа, въпреки късната драма срещу Локомотив (Пловдив)