Турнир: efbet Лига Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: 735

Предстои тракийско дерби за участие в Лига на конференциите

90+4′

Кевин Тапоко прави тактическо нарушение и получава картон.

90+2′

Два последователни корнера пред вратата на Васил Симеонов, които обаче не доведоха до опасност за стража на Арда.

90+1′

Александър Георгиев се появява в игра вместо голмайстора Светослав Ковачев.

87′

Христо Иванов получава жълт картон.

85′

Кевин Тапоко се появява в игра за Берое, играта напуска Серкан Юсеин.

83′

Всичко в срещата можеше да бъде решено от появилия се като смяна Ел Мами Тетах. Африканецът показа завидна скорост по крилото и се оказа неуловим, ала изстрелът му по земя не намери целта.

80′

Втора промяна за Арда. Илия Юруков напуска терена, а вместо него ще видим Христо Иванов.

78′

Лъчезар Котев от Арда получава първия жълт картон в мача.

77′

МЕЧЕВ! ПРОПУСКА ДУЗПА! При последвалия корнер Петко Ганев направи нарушение при борбата си с Бен Юсеф и ВАР даде сигнал на Георги Кабаков, че трябва да бъде отсъдена дузпа в полза на Берое. С отговорната задача се зае един от най-опитните в тима Симеон Мачев, който обаче не издържа на напрежението и стреля право в горната греда. А за наказателния удар претенции за изпълнение предявяваше и Давиде Мариани.

75′

ТУНГАРА! Десет минути по-късно Абубакар Тунгара отигра от трудна ситуация с глава, а това принуди Васил Симеонов да действа акробатично и избива в корнер.

65′

СПОРНА СИТУАЦИЯ! В 65-ата минута Светослав Ковачев отново грабна вниманието с перфектна техника по крилото. Тя беше достатъчна, за да подаде към Иван Коконов. Генадий Ганев се хвърли в краката му, а отбитата топка без малко не попадна в краката на гореспоменатия. Капитанът на Берое Георги Динков обаче се хвърли на шпагат, а реферът Георги Кабаков не уважи домакинските претенции за дузпа.

64′

Първа смяна в мача, Ел Мами Тетах се появява в играта вместо Иван Тилев.

53′

Постепенно, подкрепяни бурно от своите фенове, беройци застрашиха на два пъти вратата на Васил Симеонов. При първата ситуация центриране на Дани Генов не бе засечено от Тунгара, а малко по-късно удар на Серкан Юсеин се оказа изключително неточен.

49′

ОПАСНОСТ! Три минути след началото на втората част Джонатан Перейра направи грешка в средата на терена и предостави топката на Светослав Ковачев, който проби към наказателното поле на Берое. Притичал бранител обаче успя да пресече подаването му към Тонислав Йорданов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

Даниел Генов се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Арда, но изстрелът му от малък ъгъл намери външната част на мрежата.

37′

След десетина минути на скучна игра в центъра, Берое имаше добра възможност в 37-ата. Алиун Фал обаче провали всичко със слабото си изпълнение, което не можа да намери връхлитащия към дузпата Давиде Мариани.

25′

ШАНС ЗА БЕРОЕ! Старозагорци можеха да възстановят паритета в 25-ата минута. Даниел Генов пусна страхотен извеждащ пас за Алиун Фал и само бързата реакция на Васил Симеонов, който бързо атакува кълбото, избави домакините от сериозен проблем.

21′

Петър Хубчев се вбеси сериозно в 21-ата минута, след като видя как стражът му Генадий Ганев си играе с огъня в собственото си наказателно поле. В крайна сметка украинецът действа навреме и изрита силно напред преди да бъде блокиран от Иван Коконов.

19′

Берое пробва да отговори на предизвикателството с повече контрол над топката и плахи центрирания. При корнер в 19-ата минута Бен Юсеф отигра с глава, но право в обсега на сигурния Васил Симеонов.

10′

ГОООЛ ЗА АРДА! 1:0!! СВЕТОСЛАВ КОВАЧЕВ! Едно безобидно хвърляне на тъч донесе множество главоболия на беройци в 10-ата минута. Арда проведе нова атака отдясно, при която Светльо Ковачев демонстрира индивидуалната си класа. Бившият футболист на Лудогорец мина прекалено лесно през Бен Юсеф и с удар по земя, от границата на наказателното поле, не остави шансове на Генадий Ганев.

7′

Арда изобщо нямаше намерение да дава лесно мача, а в седмата минута възпитаниците на Емил Кременлиев дори можеха да поведат по неочакван начин. Иван Тилев проби по фланга, след което пусна по земя за Тонислав Йорданов. В последния миг на шпагат се хвърли Симеон Мечев, който без малко не си наниза автогол.

2′

Двубоят в Кърджали започна с леко комична ситуация, при която след само 60 секунди се включи системата за поливане на терена. Наложи се кратко прекратяване на играта, след което последва мощен пробив на Фал с шут над гредата. Всичките действия на сенегалеца обаче се оказаха под знака на засадата.

1′