Французинът Антоан Бароан се превърна в големия герой за пловдивския Ботев при победата като гост с 4:2 над Пирин в Благоевград в среща от 29-ия кръг на efbet Лига.

Пирин (Блгр) - Ботев (Пловдив) 2:4,  развоят минута по минута

Пирин (Блгр) - Ботев (Пловдив) 2:4, развоят минута по минута

Срещата на стадион "Христо Ботев" в Благоевград стартира в 15:45 часа

Футболистът на "канарчетата" се отчете с хеттрик, като направи и няколко пропуска пред вратата на Янко Георгиев. С успеха Ботев събра 32 точки и върви на десетата позиция в класирането, докато "орлетата" са 14-и с 21.

"Канарчетата" успяха да прекъснат серия от шест поредни мача без победа в шампионата, с което си гарантираха оставане в елита и математически. За последно Ботев спечели в шампионата преди точно два месеца с 2:1 при гостуването на Черно море.

Двубоят се оказа особено интригуващ и от първата минута двата тима се хвърлиха в търсене на победата.

Пирин можеше да поведе в 5-а минута след пробив на Андрей Йорданов от ляво и пас към Даниил Кондраков, който стреля слабо от границата на наказателното поле и Виктор Генев изби пред голлинията.

Снимка 616868

Източник: startphoto.bg

Най-опасният играч в състава на гостите Антоан Бароан беше близо до попадение за Ботев в 12-а минута, но ударът му премина покрай десния стълб. Малко по-късно отново французинът стреля от движение и топката срещна левия страничен стълб, а в 23-а минута той пропусна нов шанс, след като ударът му премина покрай целта.

По-активната игра на пловдивчани даде резултат в 27-а минута, когато Бароан прати топката в мрежата. Пет минути по-късно реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа за нарушение на Макрецкис срещу Самюел Акере. С изпълнението се зае Бароан, който стреля точно за 2:0.

В самия край на първата част Пирин се активизира и успя да изравни до почивката. В 44-а минута Виктор Генев бе хванат в крачка и засече топката в собствената мрежа след остро центриране на Вячеслав Велев.

В добавеното време на първата част Мартин Смоленски свали топката за Макрецкис, който технично овладя и майсторски отбеляза за 2:2.

Снимка 616869

В самото начало на втората част Бароан прати топката в мрежата на Пирин за трети път, но попадението бе отменено заради засада.

В 64-а минута Макрецкис получи възможност да направи пълен обрат за Пирин, като бе изведен от Бенгюзов на чиста позиция, но не успя да завърши с гол.

В ответната атака Ботев поведе. След изпълнение на корнер и разбъркване Мертенс стреля, а топката се отби в крака на капитана на Пирин Дюлгеров и влезе в мрежата.

Спорна ситуация в 66-а минута нажежи страстите на терена, след като атака на Пирин завърши с удар на Смоленски, след който играчите на домакините поиска дузпа за игра с ръка на Виктор Генев. След удара вратарят Ханкич хвана топката, а Кондраков посегна за топката и удара стража, заради което реферът изгледа ситуацията на ВАР за потенциален червен картон. В крайна сметка Кондраков видя жълтия цвят на картона.

В 75-а минута Антоан Бароан оформи своя хеттрик с прецизен шут с левия крак и реши крайния изход от мача.