Полша измъкна евротитлата под носа на аматьорските ни национали след като ни победи с 2:1 след продължения във финалния сблъсък, който се игра пред близо 6000 зрители в Сливен.

В редовното време двата отбора си отбелязаха по едно попадение, като ''трикольорите" успяха да поведат, но поляците не се предадоха и до края извоюваха победата.

Първо Пламен Стоянов реализира във вратата на поляците в 67-ата минута и хвърли в екстаз публиката, която бе заела местата си на трибуните на стадион "Хаджи Димитър".

В 78-ата минута Михаел Судол реализира изравнително попадение и върна интригата в двубоя. До 90-ата не падна ново попадение и двата отбора ще играят продължения и евентуално дузпи, за да определят шампиона на Европа.

В оставащите 7 минути до края на двубоя националите ни не успяха да изравнят и да стигнат поне до изпълнение на дузпи.

В продълженията в българския отбор се усети умора и полският тим се възползва от това и вкара победен гол чрез Яскуловски.

В 113-ата минута Яскуловски реализира победното попадение за поляците, след което трибуните на стадион "Хаджи Димитър" затихнаха.

Купата и медалите бяха връчени от представителя на УЕФА Джим Бойъл - председател на комисията към УЕФА за юноши и аматьори и кмета на Сливен Йордан Лечков, който е и първи вицепрезидент на БФС.

Стартовите състави:

БЪЛГАРИЯ: Маринов, М. Илиев, П. Петров, К. Стоянов, Й. Хърков, Ал. Георгиев, Ас. Вълчев, Найденов, Т. Георгиев, Ем. Борисов, Пл. Стоянов

ПОЛША: Черняк, Брожковски, Гол, Балитски, Охмански, Горал, Садовски, Шинчак, Яворски, Судол, Вробел