С равенство 2:2 между Калиакра (Каварна) и Светкавица (Търговище) започна традиционният турнир Албена Къп 2011, на който Topsport.bg е медиен партньор. Всички попадения в мача паднаха преди почивката.

Начало на головата фиеста даде Марко Марков, който се разписа от дузпа в 8-ата минута. В 14-ата елитният тим удвои аванса си. Разписа се Раденцов от пряк свободен удар. До почивката Светкавица отговори светкавично. Динко Дерменджиев се разписва с глава в 24-ата минута и намали резултата, а 10 по-късно след отлична комбинация Христо Петев изравни за 2:2.

След почивката мачът продължи да бъде интересен. Футболистите на Калиакра на два пъти вкараха топката в мрежата на съперника, но и в двата случая попаденията не бяха признавани заради засади. В крайна сметка мачът завърши реми.

КАЛИАКРА - СВЕТКАВИЦА 2:2

Каликра: Господинов, Райчев, Димов, Събев, Кателиев, Марков, Раденцов, Кичуков, Александров, Шмедин, Бонев.

Светкавица: Иван Георгиев, Стоянов, Недев, Русев, Дамянов, Петев, Дерменджиев, Венков, Шоколаров, Вълев, Генов.

Стадион: Албена 1
Съдия: Радослав Станев (Варна)

КОМЕНТАР ПО МИНУТИ!

2' След грешка на Александър Събев, Николай Вълев излиза на стрелкова позиция, но пропуска от близо. Секунди по-късно той получи разтежение и бе заменен принудително от Лъчов.

8' След нарушение на Недев срещу Шмедин е отсъдена дузпа в полза на Калиакра, която Марко Марков превръща в гол. 1:0 за тима от Каварна.

10' Около 100 души наблюдават мача на живо.

14' Втори гол за Калиакра! Точен за елитния тим е Раденцов, който се разписа от пряк-свободен удар.

24' Гол за Светкавица! Динко Дерменджиев се разписва с глава и намалява резултата.

30' Защитник на Калиакра върна топката към вратаря Йордан Господинов, който я улови. Съдията Станев отсъди не пряк свободен удар и показа жълт картон на стража. След изпълнението на фаула Лъчов пропусна да изравни резултата.

34' След отлична комбинация Христо Петев от Светкавица изравнява - 2:2.

37' Кателиев излиза сам срещу вратаря на Светкавица, но пропусна да се разпише.

45' Край на първото полувреме! Калиакра - Светкавица 2:2. Страхотно начало на Албена къп 2011.

46' Начало на второто полувреме! Двамата старши треньори направиха промени в съставите си. В игра за Калиакра влиза Александров, на мястото на Димов. В тима на Светкавица има две смени: Генов отстъпва мястото си на Илиев, а Дамянов на Александров.

70' Нови две промени в тима на Светкавица. На местата на Георгиев и Недев влизат Димов и Ахмед.

71' Двубоят е наблюдаван от кмета на Каварна Цонко Цонев и президентът на Светкавица инж. Петко Матеев.

72' Два последователни ъглови удари за Калиакра, но вратарят Димов спасява с вещина и в двата случая.

74'
Отменен гол на Калиакра. Иван Александров се разписа, но е бил в положение на засада. Резултатът остава непроменен - 2:2.

82' След сблъсък между защитника на Калиакра Събев и Стоянов от Светкавица, футболистът от Каварна получи фрактура на главата и бе сменен от Детелин Димитров.

89' Втори отменен гол на Калиакра заради засада на Кателиев.

90' Край на мача! Калиакра - Светкавица 2:2!