Юношеският национален отбор на България до 17 г. разгроми с 4:1 връстниците си от Кипър в последната контрола преди старта на европейските квалификации.

Тимът на селекционера Йордан Петков не остави съмнения в превъзходството си в нито един момент от проверката, играна днес на основния терен на Национална футболна база "Бояна".

Гостите откриха резултата в 37-тата минута от дузпа, но само 4 минути по-късно Росен Маринов изравни. Малко след подновяването на играта Петър Кирев изведе България напред в резултата, а в 79-тата минута Борислав Маринов покачи на 3:1 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу капитана Мартин Георгиев в наказателното поле. Крайното 4:1 оформи Петър Кирев.