Юношеският национален отбор на България по футбол до 16 години спечели по категоричен начин приятелския международен турнир под егидата на УЕФА в Албена, след като записа победа и в третия си двубой от надпреварата с 1:0 над Гибралтар.

След успехите срещу Косово (2:0) и Република Северна Македония (1:0) в предишните два двубоя, националите финишираха с пълен актив и без допуснато попадение.

Селекционерът Йордан Петков заложи на футболисти, които взеха по-малко участие в предходните сблъсъци, но тимът на България имаше превъзходство през целия двубой срещу Гибралтар.

Мартин Бойчев реализира единственото попадение в мача в 15-ата минута от дузпа, а през второто полувреме Крум Стойчев пропусна да увеличи преднината на България след като също получи право да изпълни наказателен удар

Съставът на България: 12. Стефан Смъркалев (46 - 1. Атанас Кехайов), 3. Стоян Добрев, 6. Тханг Чунг Чан, 14. Павел Златанов, 21. Наско Янев, 7. Крум Стойчев, 11. Димитър Урумов (60 - 22. Владимир Драганов), 9. Марто Бойчев, 16. Кристиян Николаев, 18. Виктор Илиев, 20. Васил Каймаканов.