Берое победи с 3:0 Янтра (Габрово) в първата си контрола от зимната подготовка. Христо Митев си отбеляза автогол, а още две попадения за заралии добавиха Тони Николов и Димитър Спасов.

Октавио, Теди Мезаг, Крум Стоянов, Александър Цветков и Гаюс Макута не взеха участие в двубоя заради различни физически проблеми.

Снимка 514158

Берое имаше надмощие през първото полувреме, но така и не успя да открие резултата. С пропуски се отличиха Охене, Еривалдо и Фуртадо.

В 43-ата минута Гошев фаулира Лебон в наказателното поле. Френското крило изпълни дузпата, но пропусна.

В 63-ата минута Христо Митев си отбеляза автогол. Топката стигна до Хасани след изпълнение на корнер. Алжирецът пусна остър пас, топката се отклони в Митев и влезе във вратата.

В 84-ата минута Николов получи топката в наказателното поле на Янтра и с прецизен удар удвои.

Снимка 514160

В последната минута на срещата Димитър Спасов бе изведен от Ибрахима Конте и отбеляза в далечния ъгъл на вратата за крайното 3:0.

Берое: 33. Генади Ганев, 8. Карлос Охене, 9. Кукула, 15. Георги Динков, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 21. Киълън Лебон, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 29. Еривалдо, 73. Иван Минчев

Янтра: 23. Иван Гошев, 5. Костадин Гаджалов, 6. Петър Казаков, 7. Християн Кожухаров, 10. Ивайло Иванов, 11. Искрен Писаров, 19. Георги Върбанов, 21. Стоян Иванов, 25. Христо Митев, 71. Тони Иванов, 89. Мартин Ангелов

Резерви: Н. Георгиев, Н. Минчев, К. Иванов, В. Мисяк, А. Стоименов, В. Първанов, В. Мичев, Ц. Станев, П. Недев, И. Донец, Х. Иванов, В. Илиев