Левски направи нова грешна стъпка в шампионата под ръководството на Делио Роси, след като "сините" не успяха да победят Берое в Стара Загора, завършвайки при равенство 0:0.

С ремито левскарите събраха 18 точки след 10 кръга, като вече изостават на 7 от лидера ЦСКА и на 6 от втория Лудогорец. Отборът дори отстъпи третата позиция на Верея, който е с актив от 19 точки.

По-притеснителното за Синя България, е, че за цял мач Левски не създаде нито едно от онези положения, които във футбола наричаме "стопроцентови". В същото време Берое демонстрира голямо желание и борба, за разлика от мача с ЦСКА, а няма да е пресилено, ако кажем, че футболистите на Александър Томаш може да съжаляват повече за равенството.

Берое - Левски: 0:0

Двата отбора затварят 10-ия кръг в Първа лига

Старозагорци бяха отборът, който създаде чистите положения в мача.

В 18-ата минута Педро Еуженио изскочи зад защитата на Левски и останал на добра позиция срещу Митрев, се опита да го прехвърли, но крайно нескопосано и несполучливо. Малко преди това Мартин Камбуров поиска дузпа след единоборство с Антонио Вутов, но съдията Ивайло Стоянов бе категоричен - няма нарушение!

Левски отговаряше с подавания в средата на терена, на моменти и в половината на съперника, които обаче не доведоха до създаване на реална голова опасност пред вратата на Душан Перниш.

Жорди Гомес опита на два пъти удари от дистанция, като в единия случай затрудни максимално вратаря на Берое, който реагира успешно.

Най-чистото положение за първото полувреме дойде малко преди неговия край!

Карлос Охене намери с перфектен пас Мартин Камбуров пред вратарското поле, който фронтално срещу Митрев не успя да намери целта, пращайки топката над гредата!

Делио Роси: През такива мачове трябва да минаваме (ВИДЕО)

"Равенството е закономерно", заяви италианецът

Втората част започна с натиск на старозагорци.

В 54-ата минута Педро Еуженио центрира към Мартин Камбуров в наказателното поле, но ударът на тарана с глава в обратния ъгъл бе спасен без проблем от Митрев.

Левски изпитваше затруднения в преди позиции през вторите 45 минути до влизането в игра на новата покупка - Жерсон Кабрал, който видимо раздвижи нападението на столичани.

Удар на холандеца максимално затрудни Перниш в 66-ата минута, който изби в краката на Роман Прохазка, но при удара на словака по диагонал от наказателното поле отново последва избиване.

Снимка 314402

В 72-ата минута Камбуров бе най-близо до откриване на резултата!

Нападателят получи топката от Кохей Като на линията на наказателното поле, стреля силно по земя, но Митрев се разтегна и изби с пръстите на лявата си ръка.

В заключителните минути на Левски натисна газта, докато домакините се прибраха. Кабрал пак опита да изненада Перниш, но топката профуча от външата страна на вратата. Удар на Холмар Ейолфсон в добавеното време от дъгата на наказателното поле пък мина на сантиметри от дясната греда, а с изстрела на исландеца се изчерпа активът на футболистите на Делио Роси.

В крайна сметка Левски отново не спечели в Стара Загора, нито създаде реална голова опасност. Дори и с Габриел Обертан в състава...