Халфът на Берое - Борислав Цонев беше посърнал след поражението от Ботев (Пловдив) с 0:3. Според него, щом се е стигнало до такъв развой, значи не са били изпълнени указанията на наставника Ферарио Спасов.

Ботев (Пловдив) победи с 3:0 Берое

Ботев с класическа победа над Берое, "канарчетата" крачат смело към Европа

Реваншът е на 19-ти май

"Щом сме загубили с три гола, значи има доста причини за това. Ще анализираме мача и ще видим какво точно сме сбъркали. Преди почивката те имаха две атаки и ни вкараха два гола. Ние играхме футбол, но пропуснахме. Не ни е приятно, чувстваме вина, но има и следващ мач.

На нас също не ни е приятно, както е на феновете. Никой не обича да губи, особено в решаващи двубои. Но трябва да сме мобилизирани и да се опитаме да излезем с чест в реванша. Няма проблеми в съблекалнята ни.

Ферарио Спасов бесен на футболистите: Сърдитковци с много претенции и никакво уважение

Феро бесен на футболистите: Сърдитковци с много претенции и никакво уважение

Берое загуби първия полуфинален мач с 0:3

Доста неща си казахме, искаше да не допускаме лесни голове. Не сме искали това да се случва, но след като сме пуснали три гола, значи не сме спазили указанията му. След края на мача вече е късно да се говори.

Първото полувреме беше равностойно, второто имахме положения в началото. Но след няколко техни опасни контри ни вкараха трети гол. Аз вярвам, че можем да ги отстраним на реванша. След него ще си говорим отново", коментира пред "Диема" Цонев.