Берое" загуби с 0:2 от Академия Пандев в първата си контрола по време на предсезонната подготовка. Двубоят се игра на терените на "Евима футбол" в Банско, а съперникът отбеляза по едно попадение през двете полувремена чрез Дориев и Илиев.

Срещата бе прекъсната през първото полувреме заради инцидент с играча на Академия Пандев - Димов. Берое имаше инициативата през по-голямата част от мача, но не успя да реализира създадените положения. На два пъти след удари на Педро Еуженио топката срещна гредите.

Академия Пандев организира добра атака в 6-ата минута, когато Горан Томовски подаде към Сашко Пандев, който стреля, но неточно в аут.

Три минути по-късно Минчев намеври Василев, който продължи за Цветков, но той стреля над вратата.

В 13-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле на Академия Пандев се получи сблъсък между Ерол Алкан и Диме Димов. Футболистът на македонския отбор си глътна езика и ситуацията бе критична. Той получи спешна медицинска помощ от лекарските екипи на двата отбора. Играта бе спряна за близо 17 минути, а Диме Димов бе откаран с линейка в местната болница.

Веднага след подновяването Цанков намери Камбуров, който стреля от наказателното поле, но вратарят изби топката.

Резултатът бе открит в 24-та минута, когато Сашко Пандев намери Йованов по левия фланг. Той центрира в пеналта, а там Дориев с един удар прати топката във вратата на Перниш - 0:1

Петко Цанков отправи опасен удар в 30-ата минута, но не намери целта.

Последва нов шанс за Камбуров, но ударът на нападателя рикошира и излезе в корнер.

В последната минута от първата част Камбуров намери Педро, който засече топката от въздуха, но ударът срещна гредата.

В 54-та минута Ненов изведе страхотно Педро, който се озова сам срещу стража на Академия Пандев, но ударът на португалеца бе спасен.

Кристиан Велиновски излезе сам срещу Александър Любенов шест минути след това грешка в защита от страна на Берое, но вратарят се намеси на два пъти много решаващо и спаси.

Педро Еуженио бе изведен между двама играчи на Академия Пандев и изскачаше сам срещу вратаря на македонския отбор, но в последния момент бе затворен и топката му бе отнета.

Стоян Иванов отправи далечен удар в 66-ата минута, но неточно в аут. Александър Цветков комбинира с Петко Цанков в 67-ата минута, а той стреля слабо и защитник на Академия Пандев се справи със ситуацията.

Велиновски отправи много опасен удар в 68-ата минута, но Любенов спаси. Александър Цветков стреля от около 20 метра, но над напречната греда на вратата на Академия Пандев.

Педро Еуженио стреля от фаул в 78-ата минута, но топката се спря в напречната греда.

Берое пропусна нова отлична възможност да изравни резултата в 80-ата минута. Александър Цветков подаде към Юлиан Ненов, който отправи опасен удар, след който вратарят на Академия Пандев изпусна топката, но Никола Маринов не успя да направи добавка.

Академия Пандев вкара втори гол в 82-ата минута, след като Илиев бе изведен сам срещу Александър Любенов и не пропусна да реализира, оформяйки крайното 0:2.

Минута преди края Берое имаше възможност да изпълни непряк свободен удар в малкото наказателно поле, но Ненов не намери вратата.