Берое завърши наравно 1:1 в четвъртата си контрола от лятната подготовка срещу "Раковски 2011″ (Раковки) играна на едноименния стадион в едноименния град. Амир Саюд откри за "Берое" в 55-ата минута, а Християн Казаков израви за домакините в 80-ата минута на мача.

Срещата започна равностойно. В състава на "Раковски" личеше името на футболиста на "Ботев" (Пловдив) Валери Домовчийски. Както е известно отборът е сателит на "канарчетата". Лично Станимир Стоилов наблюдаваше футболиста си в този мач, който му служеше като обиграване.

В 14-ата минута Амир Саюд успя да финтира двама защитници на "Раковски", пробягвайки 20-ина метра и да стреля добре от границата на наказателното поле, но Илия Николов успя да боксира в корнер. Две минути по-късно топката бе центрирана в наказателното поле на "Берое". Макенджиев изпревари за секунда Валери Домовчийски и не му позволи да отправи удар.

В 24-ата минута Валери Домовчийски пробва да изведе Цветан Павлов в наказателното поле на Берое, но Здравко Илиев внимаваше и блокира извеждащото подаване. Здравко Илиев центрира добре на втора греда в 31-ата минута, където Емил Ангелов остана на сантиметри под топката и не успя да засече.

В 38-ата минута Васев пробва центриране. Топката рикошира неволно в ръката на Здравко Илиев, но реферът отсъди пряк свободен удар на около 15 метра встрани от дясната греда. Казаков подаде успоредно на гол линията за Цветан Павлов, който стреля от границата на наказателното поле, но на метър над вратата.

Четири минути преди края на първата част Емил Ангелов стреля диагонално в посока на вратата, но топката мина на метър встрани от рамката. В 51-ата минута Атанас Зехиров получи топката и стреля от границата на наказателното поле, но страхотно се намеси вратаря на домакините.

Амир Саюд направи коронния си номер в 55-ата минбута когато получи добре топката, овладя триково и шутира в долния десен ъгъл на вратата на "Раковски", с което откри резултата. В 69-ата минута Пламен Крумов иведе Джери Ситое на добра позиция. Играчът от Мозамбик стреля, но топката мина покрай вратата.

Васил Стефанов изпълни пряк свободен удар за домакините в 74-ата минута от 25 метра и прати топката в напречната греда. В 80-ата минута домакините изравниха резултата. Християн Казаков стреля от дистанция и се разписа за 1:1 пращайки топката в пазената от Благой Макенджиев врата. Две минути по-късно Педро Еуженио стреля от дистанция. Вратарят изби топката в краката на Венцислав Христов, който обаче бе блокиран и нямаше как да стреля. След разбъркване топката бе центрирана в наказателното поле Венцислав Христов засече с глава, но не намери целта.

Следващата среща на Берое е идната сряда, 10 юли, от 20:30 часа в София на ст. "Васил Левски" срещу "Лудогорец" за Суперкупата на България.

"Раковски 2011″ (Раковски) - "Берое" (Стара Загора) 1:1

голмайстори: 0:1 Амир Саюд 55′, 1:1 Християн Казаков 80′

"Раковски 2011″ (Раковски): 1. Илия Николов, 5. Владимир Байрев, 7. Лачев, 11. Цветан Чунчуков, 9. Цветан Павлов, 4. Лазар Марин, 3. Радослав Терзиев, . Джинджич, . Васев, 8. Християн Казаков, 16. Валери Домовчийски  старши-треньор: Иван Танчовски

"Берое" (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев - 2. Здравко Илиев, 14. Игнат Дишлиев, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков - 27. Игор Джоман, 18. Атанас Зехиров (56′ - 19. Мартин Райнов) - 92. Иван Горанов (66′ - 17. Пламен Крумов), 91. Амир Саюд (73′ - 10. Венцислав Христов), 11. Дончо Атанасов (46′ - 77. Педро Еуженио) - 80. Емил Ангелов (46′ - 70. Джери Ситое);  старши-треньор: Петър Хубчев