Берое измъкна много трудна победа при гостуването си на Етър с 3:2. Заралии поведоха с 2:0, допуснаха изравняване, но Гаюс Макута донесе трите точки със страхотен гол в 88-ата минута. "Болярите" показаха, че могат да са равностойни, но положението им става все по-сериозно.

Етър - Берое, на живо

Етър - Берое 2:3, страхотен гол на Макута

С този мач приключва кръг №10 в efbet Лига

Гостите упражниха ранен натиск. Това продължи около 10 минути, след което "болярите" успяха да разкъсат обръча и да изравнят играта.

Все пак заралии бяха много по-опасни, като настойчиво атакуваха по десния фланг, където човек слязъл до аутлинията даваше прострелен пас.

Голът дойде по-съвсем различен начин. В 25-ата минута Гаюс Макута  центрира прецизно отляво, Октавио стреля с глава с гръб и прехвърли излезналия напред Христо Иванов. Късмет и голямо майсторство от страна на Октавио - 0:1.

Снимка 502509

Малко по-късно Железов не даде чиста дузпа за Берое за игра с ръка. В 33-ата минута той се реваншира и посочи бялата точка за поваляне на Алиун Фал. Гаюс Макута реши да се прави на Бруно Фернандеш, но не уцели вратата за ужас на невярващия Димитър Димитров. Наставникът е бил определил Иван Минчев да изпълнява дузпата.

След това Берое чакаше почивката, но точно в последната минута на полувремето имаше две опасни атаки към двете врати, недовели до нищо.

Снимка 502505

Второто полувреме се получи много зрелищно.

В 53-ата минута Алиун Фал вкара втори гол с глава за Берое и всичко изглеждаше решено.

Но, "болярите" не мислеха така. Две минути по-късно Стелиян Добрев отбеляза огледален гол за 1:2 и върна интригата в мача.

Играта на гостите се разпадна и те всячески се стремяха да задържат минималната си преднина. В такива случаи това рядко води до успех.

Добрев беше на прага да бъде сменен преди попадението си, но направи асистенция за изравнителния гол на Етър. В 73-ата минута той центрира от фаул отляво и Преслав Боруков засече топката във вратата за 2:2.

Снимка 502508

Източник: beroe.bg

Димитър Димитров не се намираше на себе се, но направи офанзивни смени, вкарвайки Лебон и Кукула. Заралии се хвърлиха на тотален щурм, рискувайки да бъдат хванати на контра.

В 88-ата минута Лебон направи пробив отдясно, върна се назад и подаде на Макута, който отправи страхотен шут от границата на наказателното поле за 2:3. Топката влезе в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Христо Иванов.

Снимка 502515

В края "болярите" опитаха да изравнят, но време вече нямаше.

Така Берое излезе на трето място с 18 точки, на 4 зад лидера Локомотив (Пловдив). Етър, колкото и да играе приличен футбул, остана само с 2 точки на последнто място от равенствата с ЦСКА и Ботев (Пловдив).