Берое обърна Ботев (Гълъбово) за 2:1 в първата си контролна среща за седмицата. Първото попадение в срещата падна в 29-та минута, когато Дончо Атанасов се разписа отблизо след центриране от ляво. Домакините стигнаха до пълен обрат само за 2 минути. Първо Алекс Колев се разписа с глава в 80-та минута, а след това Леуча, който е на пробен период направи обрата пълен. В срещата, за Берое взеха участие предимно футболисти с по-малко минути в официалните срещи до този момент и юноши на клуба.

Във 2-та минута Кирилов засече центрирана от корнер топка, но бе неточен.

Веднага след това Педро овладя дълга топка и центрира веднага в пеналта, където защитник изчисти в корнер.

В 6-та минута се стигна до страхотен пропуск за Берое. Леуча бе намерен с дълго подаване от Педро. Молдованецът напредна и центрира в пеналта, където Чернаков свали за Дрянов. Полузащитникът бе абсолютно сам в наказателното поле, но прати топката над вратата.

Четири минути след това Педро центрира в наказателното поле на Ботев, където Леуча засече с глава, но бе неточен.

В 17-та минута Чернаков центрира от корнер, а Колев засече с глава, но също не намери целта.

В 21-та минута Колев изведе Леуча зад гърба на отбраната, но ударът на молдованеца премина покрай вратата. Веднага след това Колев на свой ред бе изведен в предни позиции и стреля по диагонала, но не намери целта.

Две минути по-късно Колев стреля от пряк свободен удар, заложен на 23 м от вратата, но топката срещна стената .

В 26-та минута Колев напредна и намери Панайотов, който стреля от дистанция, но бе неточен.

Резултатът бе открит в 29-та минута, когато след грешка в средата на терена гостите организираха контраатака, при която Янков проби по лявото крило и центрира в наказателното поле. Там Дончо Атанасов бе най-съобразителен и засече топката,  разписвайки се за 0:1

В 35-та минута Дончо Атанасов стреля от границата на наказателното поле, но бе неточен.

Минута преди края на полувремето Леуча стреля от границата на пеналта, но топката излезе на сантиметри в корнер след рикошет .

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на Ботев. Леуча изведе елегантно Колев зад гърба на отбраната, но защитник на гостите изчисти в корнер в последния момент. Нищо опасно след изпълнението на ъгловия удар.

В 50-та минута се стигна до добра атака за Берое, при която Педро центрира опасно към Леуча, но нападателят бе в положение на засада.

Минута след това Кирилов изведе Ивелин Илиев на удобна позиция и крилото стреля опасно. Михайлов успя да закачи топката и тя срещна гредата.В 54-та минута Колев намери Панов по дясното крило и юношата на Берое центрира чудесно в пеналта. Там Леуча засече топката, но тя излезе в корнер след рикошет. Чернаков центрира в пеналата на гостите, където Колев засече с глава, но топката срещна гредата.

Пет минути след това Кирилов засече центрирана топка, но Михайлов се намеси убедително. В следващите минути нямаше сериозни опасности, а гостите извършиха няколко смени.

В 70-та минута Исус Ангелов пробва удар от далеч, но не затрудни Михайлов. Три минути по-късно Чернаков центрира в наказателното поле, където Леуча засече с глава, но бе неточен.

В 80-та минута резултатът бе изравнен. Васил Панайотов центрира от фаул на втора греда, където Алекс Колев засече топката с глава в мрежата за 1:1 .

Само две минути по-късно Берое стигна до пълен обрат. Педро проби по дясното крило и центрира перфектно за Леуча, който засече топката от близка дистанция с крак за 2:1. В 90-та минута Халил стреля от пряк свободен удар, но бе неточен.

В петък от 18:30 ч. Берое ще изиграе втора контролна среща за седмицата. Съперник в нея ще бъде съставът на Спартак (Плевен).

Берое (Стара Загора) – Ботев (Гълъбово) 2:1

голмайстори: 0:1 Дончо Атанасов 29′, 1:1 Алекс Колев 80′, 2:1 Петру Леуча 82′

Берое : 1. Михаил Михайлов; 17. Педро Маркеш; 15. Георги Динков; 24. Христофор Хубчев (64′- 19. Александър Василев); 13. Емин Ахмед; 10. Станислав Дрянов; 8. Васил Панайотов; 2. Никола Гавов (46′- 73. Атанас Панов); 20. Руси Чернаков; 7. Алекс Колев; 26. Петру Леуча

Ботев: 85. Мирослав Радев; 90. Ивайло Ангелов; 5. Бейсим Бейсим; 3. Стоян Кижев; 33. Николай Янков; 18. Вълчан Чанев; 22. Пламен Коларов; 77. Ивелин Илиев; 15. Дончо Атанасов; 9. Реджеб Халил; 21. Георги Кирилов