Берое победи с 2:1 грузинския Сабуртало (Тбилиси) в третата си и последна проверка от подготвителния лагер в Алания. Салим Керкар откри за беройци в 63-ата минута, Гиорги Карашвили изравни в 69-ата от пряк свободен удар, а Жуниор Мапуку донесе успеха на „заралии” с гол две минути по-късно.

Българският тим започна силно срещата, играна в Алания, като още във втората минута Крис Гади навлезе в наказателното поле и върна леко назад към Савио Нсереко, който обаче бе изпреварен от защитник на грузинския тим, който изчисти. Минута след това след центриране в наказателното поле Станислав Костов насочви с глава, но топката не намери целта и бе изчистена.

В 5-ата минута Антон Огнянов пробва нещо средно между центриране и удар към вратата, но защитник на „Сабуртало“ изчисти в корнер. След центрирането на Савио Нсереко нападателите на „Берое“ не успяха да засекат.

Три минути след това след грешен пас на Георги Динков, Гиорги Карашвили бе изведен на скорост в наказателното поле на „Берое“, но не успя да отправи точен удар. Отново той стреля в 11-ата минута, но топката попадна право в ръцете на Илко Пиргов, който улови.

В 23-ата минута Савио Нсереко отне топката на границата на наказателното поле, навлезе в пеналта и стреля от малък ъгъл, но блестящо се намеси стража на „Сабуртало“, който изчисти. Четири минути по-късно Атанас Зехиров намери добре с центриране Станислав Костов в наказателното поле, но нападателят се засуети и защитата отне топката. В 28-ата минута Савио Нсереко получи пас от Станислав Костов по десния фланг и центрира в наказателното поле където Крис Гади пробва удар без подготовка от воле, но топката мина над целта.

Минута след това Станислав Костов изведе Георги Динков в наказателното поле, той навлезе и шутира с десния крак, но отличен рефлекс прояви вратаря на грузинците, който изби. Топката попадна отново в Динков, който пробва добавка, но кълбото мина над вратата. В 35-ата минута след удар от дистанция на Карашвили топката мина далеч над целта.

Минута след това при отлично центриране от ляво в наказателното поле Крис Гади стреля, вратарят отново успя да избие, топката попадна в Станислав Костов, който обаче бе в засада. В 40-ата минута Савио Нсереко намери Станислав Костов в наказателното поле с центриране от дясно, шутът на нападателя обаче бе блокиран и кълбото излезе в корнер. Първата опасност след почивката бе за символичните гости. Атаката на грузинците обаче бе пресечена добре от Аласан Н’Диайе в 50-ата минута.

В 59-ата минута Игор Джоман пресече подаване на вратаря на „Сабуртало“ и намери Жуниор Мапуку на границата на наказателното поле. Конгоанецът пробва удар без подготовка, но покрай вратата. Само минута след това Джоман отново пресече пас и подаде на Салим Керкар. Крилото изведе Жуниор Мапуку пред малкото наказателно поле, той стреля, но пак стражът на „Сабуртало“ се намеси блестящо и изби в корнер.

В 63-ата минута беройци откриха резултата след перфектна контраатака. Валдемар Боровский изведе по крилото отлично Атанас Зехиров, който центрира ниско по земя пред наказателното поле. Салим Керкар с премерен удар се разписа за 1:0.

В 69-ата минута Гиорги Карашвили стреля директно от дъгата пред наказателното поле от пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Пиргов за 1:1.

Две минути по-късно „Берое“ отново излезе напред. Салим Керкар изведе Мапуку пред наказателното поле, той успя да надбяга защитник и с удар в долния ляв ъгъл да направи резултата 2:1. В 82-ата минута Жуниор Мапуку проби от дясно и центрира в наказателното поле от където Танко Дяков засече с глава, но кълбото мина над целта. В последната минута Атанас Зехиров бе намерен много добре от Керкар на ъгъла на наказателното поле в ляво по атаката на „Берое“ и стреля от там, но кълбото мина на сантиметри покрай целта.

Утре „Берое“ се прибира в България, а следващите проверки са на 7 февруари, когато една част от отбора ще играе срещу „Марек“, а няколко футболисти от първия тим ще подсилят „Берое“ U21 на турнира Поморие къп в мач срещу „Поморие“.

Берое" (Стара Загора) - „Сабуртало" (Тбилиси, Грузия) 2:1
1:0 Салим Керкар (63′)
1:1 Гиорги Карашвили (69′)
2:1 Салим Керкар (72′)

Стартов състав на Берое (Стара Загора): 23. Илко Пиргов, 18. Атанас Зехиров, 19. Пламен Тенев (53′ - 5. Танко Дяков), 4. Аласан Н'Диайе (53′ - 6. Иво Иванов), 15. Георги Динков, 21. Елиаш (51′ - 27. Игор Джоман), 25. Георги Костадинов, 25. Савио Нсереко (53′ - 8. Валдемар Боровский), 7. Антон Огнянов (51′ - 28. Веселин Пенев), 11. Крис Гади (51′ - 26. Салим Керкар), 9. Станислав Костов (51′ - 30. Жуниор Мапуку);

старши треньор: Петър Хубчев;

жълти картони: Георги Костадинов (79′ - реплика) [„Берое"];

стадион: комплекс „Голд сити", Алания, Турция;