Холщайн (Кил) хвърли бомбата в турнира за Купата на Германия, след като отстрани носителя на трофея Байерн (Мюнхен) в мач от 1/16-финалите на турнира. В редовното време срещата завърши 2:2, а при дузпите втородивизионният тим се наложи с 6:5.

Серж Гнабри откри резултата в 14-ата минута, но Фин Бартелс изравни в 37-ата минута. Гостите поведоха в 48-ата минута след попадение на Лирой Сане. В 5-ата минута на добавеното време Хауке Вал изравни и прати мача в продължения.

Там голове не паднаха, а при дузпите домакините бяха безгрешни и реализираха всичките си изстрели, докато Марк Рока пропусна 6-ата дузпа за Байерн и това се оказа решаващо.

Снимка 513681

Гостите поведоха в 14-ата минута след отлична атака. Мюлер свали топката за Гнабри, който не остави шансове на вратаря. Последваха два сериозни пропуска за баварците чрез Мюлер и Гнабри.

В 37-ата минута Холщайн изравни. Страхотен дълъг пас намери Фин Бартелс зад защитата, той напредна и хладнокръвно реализира за 1:1.

Байерн отново излезе напред в резултата в 48-ата минута, когато Сане вкара след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

В добавеното време Холщайн изравни. Съдията бе назначил 3 допълнителни минути, но пусна играта да продължи доста повече и в 5-ата добавена минута при едно центриране в наказателното поле Халке Вал с глава изравни и прати мача в продължения.

Там голове не паднаха и се стигна до дузпи. При наказателните удари домакините бяха безпогрешни, докато Марк Рока пропусна шестата дузпа за Байерн.