Борусия Мьонхенгладбах разби хегемона в Германия Байерн (Мюнхен) с 5:0 в среща от втория кръг в турнира за Купата на Германия.

Домакините в този двубой бяха много по-добрият отбор и още в средата на първото полувреме вече водеха с 3:0. Клаудио Коне изведе "жребчетата" напред още във втората минута, а Рами Бенсебайни отбеляза в 15-та и 21-ва, и хвърли привържениците на Борусия в екстаз.

Снимка 551614

Източник: БГНЕС

До края на полувремето гостите могат да бъдат щастливи, че не допуснаха още попадения, а 6 минути след подновяването на играта Брийл Емболо се разписа за 4:0. Само пет минути след това отново Емболо отбеляза и направи краха за могъщия Байерн пълен.

По този начин Байерн (Мюнхен) отпадна за втора поредна година на този етап в турнира за Купата на Германия.