Байерн Мюнхен спечели без проблеми домакинството си на Херта, в предварително определяното за "дерби" от програмата на четвъртия кръг в Бундеслигата.

Двубоят на "Алианц Арена" завърши при категоричното 3:0 за домакините.

Точни в тяхна полза бяха Франк Рибери, Тиаго Алкантара и Ариен Робен.

Първият бе точен още в 16-ата минута, но останалите два гола дойдоха през втората част от двубоя.

Те бяха реализирани съответно в 68-ата и 72-ата минути.

Преди началото днес двата отбора бяха единствените с пълен актив от точки.

В състава на домакините се завърнаха Томас Мюлер, Филип Лам и Давид Алаба, които не играха през уикенда заради стомашен вирус. Това повлия позитивно на единайсеторката на Карло Анчелоти.

В редиците на Старата дама големите отсъстващи бяха Владимир Дарида, Саломон Калу, Джон Брукс и Ондрей Дуда, което даде своето отражение върху представянето на състава.

Столичани не бяха допуснаха гол във вратата си в предишните два кръга и не криеха големите си амбиции да поднесат изненада тази вечер, но това така и не се случи.

С успеха си днес, Байерн спечели всичките си седем мача от началото на този сезон и постави клубен рекорд за най-добър старт.

Роберт Левандовски пък развали серията си от 5 поредни мача, в които бе вкарвал. Той има на сметката си 9 гола във всички турнири.

Херта остава без добри спомени от мачовете на този стадион, защото е загубил всичките десет. Като цяло в Мюнхен гостите имат едва две победи и 4 ремита в 32 мача, при голова разлика 90:28 за техния противник.

Байерн не е губил в последните си 22 домакинства срещу този противник.