Байерн (Мюнхен) се върна към победите в Бундеслигата. Баварците разбиха с 5:1 у дома Кьолн в среща от 23-ия кръг.

По два гола за успеха вкараха Роберт Левандовски (34, 65) и Серж Гнабри (82,86), а веднъж се разписа Ерик-Максим Чупо-Мотинг (18). За "козлите" точен бе Елиас Скири (49).

Така Байерн събра 52 точки и продължава да води във временното класиране. Кьолн е 14-и с 21 точки.

В 15-ата минута Зюле реши да пробва далечен удар, а топката профуча покрай вратата на гостите. Три минути по-късно домакините поведоха. Горетцка получи отляво и качи топката на главата на Чупо-Мотинг, който от близко разстояние вкара за 1:0.

В 25-ата минута Левандовски бе близо до поредния си гол. Удар с глава на поляка мина опасно близо до гредата.

Снимка 520691

Нападателят обаче не пропусна да порази и вратата на Кьолн. В 34-ата минута Лева направи страхотна комбинация Горетцка, при която полякът подаде с пета на атакуващия халф, който пък елегантно преодоля бранител, за да изведе нападателя на отлична позиция в наказателното поле, а той преодоля Хорн за втори път.

Четири минути след подновяването на играта Елиас Скири върна интригата в двубоя. Той наказа разсеяната игра в отбрана на баварците и от няколко метра преодоля Нойер.

В 65-ата минута Левандовски получи чудесен пас от току-що появилия се в игра за Томас Мюлер и без забавяне с шут от границата на наказателното поле реализира поредното си попадение - 3:1.

Снимка 520690

В 76-ата минута Нойер допусна груба грешка, но за негов късмет Доминик Дрекслер не се възползва от това и удари греда.

В 82-ата минута Байерн вкара четвърти гол. Ернандес намери Гнабри в наказателното поле и офанзивният играч с хубав удар в десния ъгъл вкара за 4:1.

Четири минути по-късно отново Гнабри се разписа. Той бе намерен с прецизно центриране от Горетцка и с глава заби второто си попадение в мача.