Байерн (Мюнхен) разгроми Шалке 04 с 5:0 и е само на точка зад лидера РБ (Лайпциг) след кръг №19 в германската Бундеслигата.

Айнтрахт победи РБ (Лайпциг) с 2:0

"Орлите" укротиха "биковете", РБ (Лайпциг) с първа загуба от октомври насам

Айнтрахт своя съперник с 2:0

Отборът на Ханзи Флик нямаше никакви проблеми с "миньорите" от Гелзенкирхен и дори можеше да спечели още по-убедително. Роберт Левандовски беше точен за 1:0 още в 6-ата минута след грешка на вратаря Маркус Шуберт, в добавеното време на първата част Томас Мюлер удвои.

Пет минути след подновяване на играта Горетцка покачи на 3:0, в 58-ата Тиаго Алкантара докара нещата до 4:0, а в 89-ата Серж Гнабри реализира за 5:0 след нов гаф на вратаря Шуберт. Стражът на Шалке носи вина за два гола, но от друга страна спаси поне три 100-процентови положения.

Най-близо "кралскосините" бяха до гол в 9-ата минута, когато рикоширала топка срещна напречната греда на вратата на Мануел Нойер.

Байерн: Нойер, Павар, Боатенг, Алаба, Дейвис, Кимих, Тиаго, Горетцка, Перишич, Мюлер, Левандовски

Шалке: Шуберт, Кени, Кабак, Настасич, Очипка, Калиджури, Маскарей, Матондо, Сердар, Арит, Грегорич