Байерн (Мюнхен) започна годината с разгромна победа над един от най-неудобните си съперници в Бундеслигата. "Баварците" разбиха с 4:0 Херта като гости. Головете в Берлин паднаха през второто полувреме и бяха дело на Томас Мюлер, Роберт Левандовски, Тиаго Алкантара и Иван Перишич.

С успеха тимът на Ханзи Флик излезе на второ място във временното класиране с 36 точки, на 4 пункта от лидера РБ (Лайпциг). "Старата дама" е на 14 позиция с 19 точки.

Още с първия съдийски сигнал Байерн натика тима на Херта в неговата половина. В 7-ата минута Томас Мюлер не успя да засече добро подаване, което със сигурност щеше да доведе до чиста възможност.

Снимка 462272

В 25-ата минута Левандовски се пребори с Боята, но останал очи в очи с Ярщайн, пропусна.

Началото на втората част по нищо не се различаваше с първото полувреме. В 58-ата минута Боята блокира опасен удар на Перишич.

В 60-ата обаче Перишич си свърши перфектно работата, като свали към Мюлер, който от упор порази мрежата на Ярстайн за 1:0 в полза на Байерн.

Уил Смит и Мартин Лоурънс запяха химна на Байерн (ВИДЕО)

Двамата бяха предизвикани от Дейвид Алаба и Кингсли Коман

Три минути след това гол на Левандовски бе отменен заради нарушение на поляка срещу вратаря на Херта.

В 73-ата минута Байерн удвои преднината си. Тогава Лукас Клюстер фаулира Леон Горетцка в наказателното поле. Леви застана зад топката след отсъдения наказателен удар и бе точен за 0:2 с 20-ия си гол за сезона.

Това обаче не беше всичко, защото след още три минути Байерн стигна до нов гол. Тогава Тиаго заби кълбото под гредата и резултатът набъбна до 3:0.

Снимка 462271

Домакините вече се бяха предали и в 84-ата дойде ред и на Перишич да ознаменува с гол доброто си представяне днес. Хърватинът реализира с глава след центриране на Мюлер.