Байерн (Мюнхен) се класира за финала за Купата на Германия. "Баварците" победиха с 3:2 Вердер (Бремен) като гости и ще спрят с РБ (Лайпциг) за трофея.

Роберт Левандовски вкара две попадения, а едно добави Томас Мюлер. За "бременските музиканте" се разписаха Юя Осако и Милот Рашица.

В 10-ата минута Томас Мюлер бе близо до изключителен гол, но ударът му с пета мина покрай вратата. Шест минути по-късно бившият германски национал отново бе близо до гол, след като засече центриране на Коман, но в последния момент топката срещна тялото на играч на Вердер.

Снимка 420166

Източник: Twitter

В 36-ата минута Байерн нанесе своя удар. Мюлер засече с глава, кълбото се отби в страничата греда, колкото да залъже вратаря и неговите съотборници, а от това се възползва Левандовски, който на празна врата вкара за 1:0.

В началото на втората част домакините опитаха да упражнят натиск, но трудно спираха бързите Коман и Гнабри. В 63-ата минута Байерн поведе с 0:2. Удар на Горецка рикошира в играч на домакините. Топката стигна до Томас Мюлер, който я насочи във вратата.

Два европейски гранда следят ситуацията със защитник на Байерн

ПСЖ и Юве искат Жером Боатенг

Домакините пропуснаха отлична възможност в 67-ата минута чрез Дейви Клаасен, чийто изстрел с глава попадна в обсега на Улрайх.

"Баварците" позволиха на Вердер да върне двата гола в рамките на минута.  В 74-ата Рашица изведе Осако и той намали, а 67 секунди след това косоварят изравни.

В 80-ата минута Байерн стигна до трети гол след точно изпълнена дузпа от страна на Роберт Левандовски. Съдията отсъди нарушение на Гебре Селасие срещу Коман, но повторенията не успяха да убедят в правотата му.

В края на срещата Левандовски от няколко метра удари гредата.