Шампионът на Европа Байерн (Мюнхен) разгроми Шалке 04 с 8:0 в първия мач от новия сезон в германската Бундеслига. Серж Гнабри отбеляза хеттрик. Останалите попадения бяха дело на Леон Горетцка, Роберт Левандовски, Томас Мюлер, Льорой Сане и младока Джамал Мусиала.

Байерн преследва девета поредна титла и с днешната игра това изглежда почти сигурно. Великолепен дебют направи Льорой Сане, който вкара гол и подаде за още попадения.

Преди първия началото на двубоя Ханзи Флик и Левандовски получиха наградите си, съответно за най-добър футболист и най-добър треньор на годината в Германия.

Мачът започна с мощен натиск на Байерн и ранен гол във вратата на Ралф Ферман. Серж Гнабри вкара в четвъртата минута след дълъг извеждащ пас на Кимих.

Секунди по-късно Сане не успя да преодолее вратаря на Шалке, но пусна към непокрития Левандовски, който направи невероятен пропуск. Полякът стреля с едно докосване, но ударът му беше блокиран от бранител на гостите.

Снимка 496814

В 19-ата минута Байерн направи хубава атака по десния фланг, топката стигна до Мюлер, който я отклони към Горетцка и халфът се разписа срещу бившия си отбор за 2:0.

Вратарят на Шалке 04 Ферман постоянно беше под обстрел. В 24-ата минута домакините пробиха отдясно и Кимих можеше да направи резултата класически, но стражът спаси. Левандовски също пропиля чисто положение, като се забави и позволи топката да му бъде избита миг преди да шутира от изгодна позиция.

Попадението на Левандовски не закъсня. В 30-ата минута той влезе в наказателното поле и беше повален от Суат Сердар. Съдията Феликс Цвайер веднага посочи бялата точка. Роберт изпрати Ферман в обратния ъгъл и откри головата си сметка за новия сезон.

Снимка 496815

Второто полувреме започна с втори гол на Гнабри. Той се възползва от пас на Сане, който му подаде на празна врата и покачи на 4:0 в 47-ата минута.

Сане беше в основата на повечето интересни неща пред вратата на Шалке. В 59-ата минута той отново комбинира с Гнабри, който не пропусна да оформи хеттрика си.

Защитата на Шалке не съществуваше и домакините излизаха на голови позиции постоянно. В 69-ата минута Левандовски подходи малко несериозно в наказателното поле, но бързо се ориентира и отигра топката към Томас Мюлер, който я прати във вратата за 6:0.

Снимка 496816

Дойде и моментът Сане да вкара първия си гол за Байерн и той го направи секунди след попадението на Мюлер. Отново Кимих направи извеждащ пас, а Сане надбяга защитата и елегантно преодоля Ферман.

Бруталната саморазправа завърши в 81-ата минута от младия англичанин Джамал Мусиала. 17-годишният футболист се разходи между няколко защитници в наказателното поле и с плътен шут оформи крайното 8:0.