Байерн победи с 3:2 Волфсбург в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Два гола за успеха на баварците вкара Джамал Мусиала, а веднъж се разписа Ерик Максим Чупо-Мотинг. За домакините точни бяха Вут Вегхорст и Макс Филип.

С успеха възпитаниците на Ханзи Флик увеличиха аванса си на върха във временното класиране на 7 точки пред втория РБ Лайпциг. Вълците са трети с 54 точки.

Байерн започна силно мача и след четвърт час поведе. Алфонсо Дейвис проби отляво и намери Джамал Мусиала, който се справи със защитниците на Волфсбург и със слаб удар преодоля Коен Кастеелс.

Снимка 527503

"Вълците" усложниха положението си в 24-ата минута. Тогава вратарят Кастеелс сбърка фатално и изпусна топката в краката на Чупо-Мотинг, който удвои.

В следващите минути Лирой Сане можеше да сложи край на спора, но на два пъти пропусна. Домакините стигнаха до първата си добра възможност в мача в 35-ата минута и вкараха гол. Вут Вегхорст се разписа с удар по земя от няколко метра.

Две минути по-късно баварците върнаха преднината си от два гола. Томас Мюлер центрира от дясното крило и Мусиала с прецизен удар с глава вкара за 1:3.

Снимка 527504

В 51-ата минута Лакроа изби удар на Мусиала от голлинията. Три минути след това "вълците" се възползваха от грешка в защитата на гостите. Максимилиан Филип се измъкна от Дейвис и вкара за 2:3.

В 66-ата минута Нойер спаси опасен удар на Вегхорст. В края на мача нова контузия получи Люка Ернандес.

Само точка за РБ (Лайпциг) от мача с Хофенхайм, разликата с Байерн (Мюнхен) е 4 точки