Байерн (Мюнхен) е новият Супершампион на Европа! "Баварците" победиха с 2:1 Севиля в Будапеща след продължения. В герой за носителите на трофея в Шампионската лига се превърна Хави Мартинес, който се разписа в 104-ата минута. Испанският халф стори същото през 2013 година, когато германският хегемон победи Челси отново след продължения във финала за Суперкупата на Европа.

Андалусци поведоха в 11-ата минута, когато Лукас Окампос откри резултата от дузпа. В 34-ата минута Леон Горецка изравни.

За Байерн това е втора Суперкупа на Европа.

Байерн - Севиля 2:1, гол на Хави Мартинес

На "Пушкаш Арена" сблъсъкът ще мине под знака на "шестиците"

Срещата започна с лек натиск на Байерн. Въпреки това Севиля получи първи шанс да поведе. В 11-ата минута испанският тим получи спорна дузпа. Дейвид Алаба събори изпреварилия го Иван Ракитич и главния рефер Антъни Тейлър посочи бялата точка. Зад топката застана Лукас Окампос, който вкара за 0:1.

Баварците бързо се активизираха и вдигнаха темпото, като пренесоха играта изцяло в половината на съперника. В 22-ата минута Левандовски намери Мюлер, който нанесе удар с пета, но топката рикошира в защитник на Севиля и мина опасно покрай гредата.

Снимка 497619

Три минути по-късно Бенжамен Павар получи топката отдясно в наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но стреля в аут. След половин час игра Левандовски се озова сам срещу Буну, но бе застигнат и опита да прехвърли вратаря, който улови.

Логичното се случи в 34-ата минута, когато Байерн изравни. Подаване на Мюлер бе свалено от Левадовски към Горецка, който от прекрасна позиция прати топката в мрежата за 1:1. Секунди по-късно гол на Де Йонг бе отменен заради засада.

Снимка 497621

Втората част започна с опасност пред вратара на германския хегемон. Ескудеро центрира в наказателното поле, където Де Йонг изпревари Алаба и Зюле и нанесе удар, който Нойер спаси.

Малко по-късно блестяща комбинация завърши с гол на Левандовски. Той получи топката от Сане, свали я към Мюлер, който му я върна, за да може полякът да се разпише. След намесата на ВАР попадението бе отменено заради засада на поляка при първото подаване.

Снимка 497628

Минута по-късно Сане прати топката в мрежата, но гол нямаше заради нарушение малко по-рано на Левандовски в наказателното поле срещу Ескудеро.

В 66-ата минута Алаба изпълни пряк свободен удар, но прати топката покрай напречната греда. В 78-ата минута Мюлер потърси близкия ъгъл, но Буну спаси.

Снимка 497623

Севиля можеше да стигне до победен гол в 86-ата минута. Тогава андалусци организираха страхотна контраатака. Ен Несири получи пас зад отбраната и остана очи в очи с Нойер, но вратарят спаси удара на мароканеца. Така се стигна до продължения.

В 92-ата минута андалуският клуб бе близо до втори гол. Ен Несири финтира Алаба в наказателното поле и се озова на стрелкова позиция. Нападателят нанесе удар, но Нойер с крак успя да избие кълбото, което след това срещна гредата. Малко след това Кимих засече центриране на Павар, но топката мина покрай вратата.

Снимка 497642

В 102-ата минута Толисо получи от Левандовски в наказателното поле и потърси близкия ъгъл, но Буну спаси.

Натискът на Байерн даде резултата в 104-ата минута. Тогава защитата на Севиля не изчисти добре топката след центриране от корнер. Алаба овладя на гърди и нанесе силен удар. Буну не изби добре, а Мартинес с глава прати топката във вратата за 2:1.

Снимка 497643

Минута по-късно Диего Карлос изчисти опасен шут от воле на Зюле пред голлинията.

В добавеното време Левандовски имаше възможност да вкара гол, но не намери очертанията на вратата.