Байерн (Мюнхен) спечели с гостуването си на Кьолн с 2:1 в Бундеслигата. Баварците наложиха традиционното си убийствено темпо на футбол в началото и заслужено се поздравиха с трите точки на празния "РейнЕнерги Щадион".

Победата изкачи шампионите на първо място във временното класиране с актив от 15 точки. Събитието може да бъде с временен характер, ако малко по-късно тази вечер, РБ Лайпциг вземе визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах).

Двубоят тръгна силно за баварците, които поведоха още в 13-ата минута от дузпа, когато Томас Мюлер не сгреши в индивидуалното си надиграване със стража на "козлите" Тимо Хорн. Положението за Байерн стана още по-приятно в края на първата част, когато Гнабри удвои, а асистенцията беше дело на Джошуа Кимих.

Снимка 503286

Източник: EPA/БГНЕС

През второто полувреме Хорн имаше няколко добри намеси, чрез които спря далеч по-разгромна загуба за своя тим. В 70-ата минута Исмаил Якобс пък пропиля отличен шанс да върне интригата в мача, но насочването му с глава мина покрай лявата греда.

Все пак напрежението се получи, тъй като в 82-ата минута Дрекслер намали за 1:2. Попадението на резервата се прегледа с ВАР и все пак бе зачетено от главния арбитър. До края обаче селекцията на Маркус Гиздол нямаше сили, за да стигне до голямата изненада.

Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на Арминия (Билефелд) с 2:0

Матс Хумелс свърши работата на нападателите на Борусия, подсигурявайки успеха над новаците от Арминия