Байерн (Мюнхен) настатигна Борусия (Дортмунд) на върха в Бундеслигата, след като победи трудно с 1:0 Херта у дома. Единственото попадение в срещата бе дело на Хави Мартинес в 62-ата минута. Гостите доиграха мача с човек по-малко. В 85-ата минута Карим Рекик получи директен червен картон.

Това бе първи успех за "баварците" в последните 4 мача срещу берлинчани. С него тимът на Нико Ковач събра 51 точки. Толкова имат и "жълто-черните", но са с мач по-малко. Херта е 10-и с 32 точки.

Гостите стояха по-добре в началните минути и стигнаха до няколко възможности пред Мануел Нойер. В 11-ата минута гол на Дейви Зелке бе отменен правилно заради засада.

Снимка 408467

Източник: Twitter

В 15-ата минута силен удар на Кимих профуча покрай гредата.

В 28-ата минута Херта можеше да стигне до гол, след като Нойер беше преодолян, но Боатенг успя да изчисти топката пред голлинията.

До края на полувремето не се случи нищо интересно.

Байерн (Мюнхен) също пожела Иван Ракитич

Бъдещето на халфа в Барселона е неясно

"Баварците" започнаха силно втората част и натиснаха съперника си. В 56-ата минута обаче берлинчани отново бяха по-близо до гол. Зелке стреля от малък ъгъл, но Кимих успя да изчисти топката преди да влезе във вратата.

В 62-ата минута Байерн поведе в резултата. Руне Ярщайн допусна грешка след центриране от корнер на Хамес Родригес и позволи на Хави Мартинес да го надскочи и да отбележи за 1:0.

Снимка 408470

Малко след това резервата Кингсли Коман почувства болки и бе заменен принудително от Томас Мюлер, който за първи път от 9 години бе оставен не стартира за германския колос в 4 поредни мача.

В 84-ата минута Карим Рекик получи директен червен картон, след като съдията прецени, че е действал умишлено срещу Левандовски. От прекия свободен удар последва разбъркване, след което Мюлер не успя да вкара на празна врата.