Отборът на Байерн (Мюнхен) записа победа с 3:2 в тазвечершната си визита на Аугсбург в двубой от 22-ия кръг в Бундеслигата.

Резултатът бе открит с автогол на Леон Горецка, който съвсем случайно се озова на пътя на топката и неволно я изпрати в собствената си мрежа, подарявайки попадение на съперника. 16 минути по-късно, Кингсли Коман бе най-съобразителен в наказателното поле и стреля ниско по тревата, изпращайки топката в средата на вратата за 1:1.

Снимка 406904

Източник: БГНЕС

В 23-ата минута, Донг-Вон Жи, от състава на домакините, овладя много хубав пас на границата на наказателното поле и заби топката под напречната греда за 2:1. Малко преди края на първото полувреме обаче, Кингсли Коман отбеляза второто си попадение в срещата, стреляйки зад вратаря - 2:2.

В 53-ата минута, Давид Алаба донесе победата на баварците, реализирайки за крайното 3:2.

След този успех, Байерн (Мюнхен) събра актив от 48 точки и вече е само на две разлика от лидера в класирането Борусия (Дортмунд). Аугсбург пък е 15-ти с 18.