Байерн (Мюнхен) победи ПСЖ с 3:1 в мач от турнира International Champions Cup, игран в австрийския град Клагенфурт.

Парижани поведоха в 31-ата минута с гол на Тимъти Уеа, но през втората част "баварците" направиха пълен обрат. Хави Мартинес изравни в 61-ата минута. Ренато Санчес направи обрата пълен седем минути по-късно, а Йошуа Зиркзее оформи крайния резултат в 78-ата минута.

Снимка 369556

Източник: Twitter

В 31-ата ПСЖ откри резултата, възползвайки се от изнесената напред игра на германския шампион. Кевин Римане овладя пред собственото наказателно поле, напредна и подаде към Уеа в коридор между двама бранители. Нападателят показа бързина и сам срещу Улрайх отбеляза.

Снимка 369557

Секунди след почивката Сандро Вагнер удари напречната греда с глава. В 61-ата минута защитата на ПСЖ изпусна Хави Мартинес при изпълнение на корнер и испанецът изравни. Седем минути по-късно Ренато Санчес направи пълен обрат след удар от пряк свободен удар и лоша намеса на вратаря Реми Дешан.

В 78-ата минута Гнабри проби отдясно и намери Йошуа Зиркзее, който с вътрешен удар оформи крайното 3:1.