Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) победи с 1:0 като гост Щутгарт в мач от 17-ия кръг. Единственото попадение на "Мерцедес Бенц Арена" бе дело на Томас Мюлер в 79-ата минута. В продължението на срещата Свен Улрайх спаси дузпа, изпълнена от Ашрак Аколо.

Тимът на Юп Хайнкес събра 41 точки и води убедително в Бундеслига. Щутгарт е 14-и със 17 пункта.

Юп Хайнкес не иска Ренато Санчес в Байерн (Мюнхен)

В Байерн (Мюнхен) няма място за Ренато Санчес

"Имаме много класни играчи в халфовата линия"

"Баварците" бяха близо до откриване на резултата още в началните секунди, но удар на Левандовски профуча покрай гредата. В 7-ата минута Шадрак Аколо затрудни максимално Улрайх, но стражът успя да спаси.

В 21-ата минута Цийлер отрази блестящо удар на Левандовски. В 36-ата минута Толисо бе изведен сам срещу вратаря на Щутгарт, но шутът му бе спасен. Малко след това бе париран удар на Хамес след разбъркване в наказателното поле.

Втората част започна с натикс на гостите, но Щутгарт се бранеше отлично. Чак в 56-ата минута на Цийлер му се наложи да избива удар на Коман. Малко след това стражът спаси и удар на Боатенг от далечна дистанция.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Коман намери резервата Томас Мюлер в наказателното поле и нападателят с мощен удар най-накрая остави Цийлер безпомощен.

Снимка 329417

В 88-ата минута шут на Асано се отклони в играч на Байерн и излезе в корнер. След изпълнението на ълговия удар Бадщубер стреля с глава, но Улрайх се намеси и изби. В продължението на срещата Хамес излезе сам срещу Цийлер, но не успя да го преодолее, а при добавката и Левандовски не успя да прати топката зад голлинията.

В ответната атака Зюле фаулира Ескасибар в наказателното поле. Съдията гледа повторения на ситуацията и отсъди наказателен удар. Зад топката застана Аколо, но Улрайх отрази удара му и така "баварците" постигнаха трета поредна победа с 1:0 в Бундеслигата.