Отборите на Жалгирис и Баскония сюрпризираха фаворитите Фенербахче и ЦСКА (Москва) във вторите четвъртфинални плейофи в баскетболната Евролига.

Жалгирис сложи край на перфектната домакинска серия на Фенербахче от 18 последователни победи и спечели в Истанбул с 82-80. Турците водеха със 17 точки, но литовците изиграха перфектна последна четвърт, в която вкараха 22 точки срещу 9 на съперника.

Улановас завърши двубоя с 20 точки, 7 борби, 2 асистенции. Найт Уолтърс вкара 14 точки, а Брандън Дейвис добави 13. Луиджи Датоме беше най-резултатен за Фенербахче със 17 точки и 9 борби. Костас Слукас остана с 15 точки и 6 асистенции.

Филделфия си върна домакинското предимство срещу Бруклин

Бен Симънс опроверга критиците и вкара 31 точки

ЦСКА (Москва) отстъпи с 68-78 пред Баскония. Дарън Хилиард беше най-резултатен за победителите с 15 точки. За московчани Уил Клибърн и Серхио Родригес записаха по 14 точки.