Юношеският национален отбор по баскетбол на България до 18 години записа третата си победа на  Европейското първенство в дивизия В, което се провежда в София, надигравайки състава на Люксембург с 55:46. Отново, както и в мача срещу Ирландия преди два дни, нашите изковаха победата в последната част.

Срещата беше много оспорвана с непрекъсната гонитба в резултата. Тя се отличаваше с много грешки в стрелбата и изключително ниска резултатност. Краят на третата четвърт дойде при равенство 35:35.

В последната четвърт България заигра по-добре, като в последните четири минути не позволи на Люксембург да реализира нито точка, за да се стигне до крайното 55:46.

Мартин Горунов изигра отличен мач и приключи с 14 точки и 9 борби, а Николай Вангелов записа "дабъл-дабъл" от 11 точки и 13 борби. За Люксембург Том Капген наниза 19 точки и направи 4 асистенции, но също така сгреши цели 7 пъти, докато Оливер Вуякович се отчете с 15 точки и 12 борби.

България има една победа и една загуба в своята група и днес от 20.30 часа излиза в решителен мач срещу Холандия, която също е с победа и загуба. При успех българите ще играят за разпределение на местата от 9-о до 12-о, а при загуба - от 13-о до 16-о.